15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Lovrić dosegel gol in podajo v Firencah, nov remi Udineseja

Nogometaši Udineseja so v 20. krogu italijanskega prvenstva v gosteh remizirali s Fiorentino (2:2). Slovenski reprezentant Sandi Lovrić je bil osrednja osebnost dvoboja, v 10. minuti je dosegel gol, v 73. minuti podal Florianu Thauvinu, njegova ekipa iz Furlanije pa je v prestolnici Toskane že dvanajstič remizirala v sezoni 2023/24.

Zasedba iz Vidma že dlje časa ne more računati na poškodovanega slovenskega reprezentanta Jako Bijol. Po zaslugi Lovrića je v Firencah povedla v deseti minuti, po njegovem natančnem in močnem strelu izven kazenskega prostora je bil povsem nemočen domači vratar Pietro Terracciano.

V Avstriji rojeni 25-letni Lovrić je na polovici drugega polčasa podal Francozu Thauvinu za novo vodstvo gostov z 2:1, končni izid pa je v 87. minuti postavil Angolec M'Bala Nzola po natančnem strelu z enajstmetrovke.

Na današnji prvi tekmi je Lazio premagal Lecce z 1:0, gol odločitve je v 58. minuti prispeval Brazilec Felipe Anderson.

Na drugem dvoboju je Cagliari premagal Bologno z 2:1. Šestouvrščeno zasedbo iz Bologne je v vodstvo popeljal Riccardo Orsolini v 24. minuti, sedem minut kasneje je Andrea Petagna izenačil na 1:1, zmagoviti gol za ekipo s Sardinije pa je dosegel nesrečni gostujoči obrambni igralec Riccardo Calafiori v 69. minuti.

Zadnja današnja tekma med Milanom in Romo se bo pričela ob 20.45.

Vodilna ekipa italijanskega nogometnega prvenstva Inter iz Milana je že v soboti v Monzi visoko zmagala s 5:1. V prvem polčasu sta zadela Turek Hakan Calhanoglu in Argentinec Lautaro Martinez. Oba sta po enkrat zadela še v drugem polčasu, peti gol za Inter pa je prispeval Francoz Marcus Thuram. Martinez je z 18 zadetki tudi daleč najboljši strelec lige, z devetimi mu sledijo Calhanoglu, Olivier Giroud (Milan) in Domenico Berardi (Sassuolo).

Pred tem sta Genoa in Torino igrala 0:0, Napoli je z 2:1 premagal Salernitano, Verona pa z enakim izidom Empoli. Neapeljski zasedbi je zmago prinesel Amir Rrahmani v 94. minuti.

V ponedeljek bo še tekma med Atalanto in Frosinonejem Matjaža Kamenšek-Pahiča, v torek pa bo drugouvrščeni Juventus gostil Sassuolo.