14°C / 19°C
10°C / 14°C
6°C / 16°C

Manchester City v izdihljajih tekme do točke proti Arsenalu

Manchester City in Arsenal sta se na osrednji nogometni tekmi petega kroga angleškega prvenstva razšla z neodločenim izidom 2:2. Angleški prvak v zadnjih štirih sezonah iz Manchestra ima točko več od Liverpoola in Aston Ville.

Izbranci španskega trenerja na klopi meščanov Pepa Guardiole so povedli že v deveti minuti, po podaji Brazilca Savinha v prazen prostor pa je v polno zadel norveški stroj za gole Erling Haaland. Le nekaj minut zatem so gostitelji obnemeli po bržkone hujši poškodbi kolena Španca Rodrija, po njegovem odhodu se je tudi končala njihova prevlada na igrišču v prvi polovici tekme.

Londončani so izenačili v 22. minuti po močnem in natančnem strelu z 18 metrov Italijana Riccarda Calafiorija, v prvi minuti sodnikovega podaljška pa povedli po golu Brazilca Gabriela. Arsenal je v sedmi minuti podaljška ostal brez Belgijca Leandra Trossarda, potem ko mu je glavni sodnik Michael Oliver pokazal drugi rumeni karton.

V drugi polovici tekme so meščani napadali z vsemi silami, a bunker topničarjev je bil brezhiben. Tako je bilo do osme minute sodnikovega dodatka, ko je izenačujoči gol dosegel John Stones.

Na današnji prvi tekmi sta se Brighton & Hove Albion in Nottingham Forest razšla z neodločenim izidom 2:2. Za domačo zasedbo sta zadela Jack Hinshelwood (42.) in Danny Welbeck (45.), za gostujočo pa Novozelandec Chris Wood (13.) in Paragvajec Ramon Sosa (70.).

Vse druge tekme so bile že v soboto. Liverpool je na svojem Anfieldu zanesljivo premagal Bournemouth s 3:0 (3:0). Za rdeče je uvodna dva gola dosegel Kolumbijec Luis Diaz, tretjega pa Urugvajec Darwin Nunez.

Na olimpijskem stadionu v Londonu je Chelsea z identičnim izidom odpravil mestnega tekmeca West Ham. Za modre je dvakrat zadel Senegalec Nicolas Jackson, tretji zadetek pa je prispeval veliki up angleškega nogometa Cole Palmer.

Aston Villa je doma ugnala Wolverhampton s 3:1. Gostujočo zasedbo je v prvem polčasu v vodstvo popeljal Matheus Cunha, izbranci španskega stratega Unaia Emeryja pa so šele v zadnjem delu tekme zlomili odpor Wolverhamptona, ko so zadeli Ollie Watkins, Ezri Konsa in Kolumbijec Jhon Duran.

Fulham je bil na svojem Craven Cottageu boljši od Newcastla s 3:1. Gostitelji so že po 22 minutah igre vodili z 2:0, potem ko sta zadela Mehičan Raul Jimenez in Emile Smith Rowe. Nekaj upanja je gostujoči zasedbi iz Newcastla prinesel zadetek Harveyja Barnesa v začetku drugega polčasa, usodo gostov pa je v sodnikovem dodatku zapečatil Reiss Nelson.

Tottenham je bil v mestnem obračunu boljši od Brentforda s 3:1. Gostujoča zasedba je povedla že v prvi minuti po golu Kamerunca Bryana Mbeuma, za drugo zmago zasedbe iz severnega dela Londona v tej sezoni pa so poskrbeli Dominic Solanke, Valižan Brennan Johnson in James Maddison.

Crystal Palace in Manchester United sta se v Londonu razšla brez golov, tekmi Leicester City - Everton in Southampton - Ipswich pa sta se končali z izidoma 1:1.