Nekaj oblačnosti Humidity: 88%

Milan na drugem mestu serije A zamenjal Juventus

Nogometaši Milana so nova drugouvrščena ekipa italijanske serie A. V 28. krogu so tesno z 1:0 ugnali Empoli in prehiteli Juventus, ki se je z Atalanto razšel z 2:2. Prepričljivo na lestvici še vedno vodi milanski Inter.

Milan se je z Empolijem dodobra namučil za najtesnejšo možno zmago. Odločilni gol je v 40. minuti zabil Christian Pulisic. Poraz je boleč za Empoli, ki ima v boju za obstanek v eliti na 17. mestu le točko prednosti pred Udinesejem in Frosinonejem.

Juventus je drugo mesto zapravil z remijem 2:2 proti Atalanti. Ekipa iz Bergama je po golu Teuna Koopmeinersa povedla v 35. minuti. V drugem delu je Juventus z goloma Andree Cambiasa (66.) in Arkadiusza Milika (70.) izid obrnil. A veselje domačih navijačev je bilo kratko, saj je Koopmeiners v 75. minuti še drugič zabil za končnih 2:2.

Na prvem današnjem srečanju je Verona ugnala Lecce z 1:0. Edini gol na tekmi je v 17. minuti dosegel Folorunsho.

Na lestvici prepričljivo vodi Inter. Ta je že v soboto gostoval pri Bologni četrtouvrščenemu moštvu z lestvice in ga premagal z 1:0.

Bologna, ki je imela več strelov in večjo posest žoge, je doživela peti poraz sezone, Inter, ki je pri 24 zmagah in zgolj enem porazu, pa je do novih treh točk prišel po zaslugi zadetka Yanna Bissecka v 37. minuti.