Oblačno Humidity: 58%
20°C

Milan po zmagi tri točke pred Juventusom

Nogometaši Milana so po zmagi s 3:1 v gosteh proti Veroni po 29. krogu italijanskega prvenstva prednost pred Juventusom povišali na tri točke. Daleč pred obema je še naprej Inter, ki ga obračun tega kroga čaka ob 20.45, ko bo gostil Napoli.

Juventus je na prvi tekmi današnjega sporeda doma le remiziral proti Genoi. Kljub premoči na zelenici in več strelom proti vratom (17:5) so gosti zdržali in iz Torina odnesli točko.

Stara dama je tako povišala zaostanek za Milanom, ki je na drugi tekmi s 3:1 premagal Verono. V 44. minuti je zadel Theo Hernandez, v drugem pa je hitro zadel še Christian Pulisic v 50. minuti. Zaostanek je po lepem zadetku od daleč znižal Tijjani Noslin v 64. minuti, tri točke za rdeče-črne pa je v 79. minuti potrdil Samuel Chukwueze.

Inter ima na vrhu serie A s tekmo manj 75 točk, Milan je pri 62, Juventus pa pri 59. Bologna je četrta s 54 in se zaenkrat oklepa mesta, ki prihodnjo sezono prinaša nastop v ligi prvakov.

Ob 18. uri bosta še tekmi Atalanta - Fiorentina ter Roma - Sassuolo, ob 20.45 pa bo vodilni Inter gostil prvake prejšnje sezone Napoli.

V petek je Bologna z 1:0 ugnala Empoli, Torino je bil v soboto z 2:0 boljši od Udineseja Jake Bijola in Sandija Lovrića, ki sta odigrala celo tekmo, Monza je premagala Cagliari z 1:0, Lecce Salernitano z enakim izidom, Frosinone Matjaža Kamenšek Pahiča (ni ga bilo v kadru) pa je izgubil proti Laziu z 2:3