Oblačno Humidity: 94%

Monaco še naprej na vrhu francoske lige

Nogometaši vodilnega Monaca so v 8. krogu francoske lige v Reimsu zmagali s 3:1. Svojo nalogo je dobro opravila tudi zasedba iz Nice, ki je v gosteh premagala Metz z 1:0 in ostaja pri vrhu lestvice.

Zmago Nice proti Metzu je prinesel zadetek Hichama Boudaouija v 14. minuti, tako da se je ta začasno prebila na sam vrh lestvice. A le do večerne tekme, ko so nogometaši iz kneževine Reimsu zabili tri gole.

Zmagovalca so odločili že do 49. minute, takrat je Wissam Ben Yedder zadel za 3:0. Pred njim sta za Monaco zadela še Ismail Jakobs in Folarin Balogun.

V nedeljo bo Le Havre, ki ga vodi slovenski trener Luka Elsner, ob 13. uri gostoval v Marseillu, pozneje pa bodo še tekme Brest - Toulouse, Lyon - Lorient, Montpellier - Clermont, Lens - Lille in Rennes - PSG.

V petek sta krog odprla Strasbourg in Nantes, slavil je slednji z 2:1.

Na lestvici ima Monaco 17 točk, Nice je pri 16, Brest je ob tekmi manj pri 14, Reims ostaja pri 13, PSG pa ima 12 točk.