15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Napoli branjenje naslova začel z zmago

S tekmama med Empolijem in Verono ter Frosinonejem in branilcem naslova Napolijem se je začela 122. sezona elitne nogometne italijanske lige. Neapeljčani so pri novincu Frosinoneju zmagali s 3:1, Verona pa pri Empoliju z 1:0.

Napoli je pričakovano vpisal tri točke proti ekipi, pri kateri je mladi branilec Matjaž Kamenšek-Pahić sedel na klopi za rezervne igralce. Domači so sicer povedli v sedmi minuti z enajstmetrovko Abdouja Harrouija, vendar je Matteo Politano izenačil v 24. minuti.

Za poln izkupiček Napolija, ki ga v novi sezoni vodi Rudi Garcia, pa je poskrbel najboljši strelec prejšnje sezone italijanske lige Victor Osimhen, ki je v 42. in 78. minuti unovčil podaji Giovannija Di Lorenza.

Obračun Empolija, pri katerem sta tako Petar Stojanović kot Lovro Štubljar obsedela na klopi za rezerviste, in Verone pa je odločil zadetek Federica Bonazzolija v 75. minuti.

Danes bosta ob 20.45 še tekmi Genoa - Fiorentina in Inter Milano - Monza.

V nedeljo bo Roma gostila Salernitano, Sassuolo bo igral proti Atalanti, Lecce proti Laziu, Udinese Sandija Lovrića, Jake Bijola in Davida Pejičića pa proti Juventusu.

V ponedeljek bosta krog končala obračuna Torino - Cagliari in Bologna - Milan.

Pred vsemi tekmami tega je kroga pa je minuta molka v spomin na preminulega 86-letnega Carla Mazzoneja. Ta je rekorder po številu tekem, ki jih je kot strateg vodil v elitni italijanski ligi (792). Kot trener je sicer delal pri Ascoliju, Romi, Bologni, Lecceju, Pescari, Cagliariju, Napoliju, Perugii, Brescii in Livornu.