11°C / 19°C
6°C / 12°C
5°C / 15°C

Nogometaši Bresta zdaj prvi zasledovalci Parižanov

Nogometaši Bresta so v 22. krogu francoskega prvenstva doma premagali Marseille z 1:0 in skočili na drugo mesto lestvice. Za vodilnim Paris Saint-Germainom zaostajajo 13 točk.

Brest je v današnjem večernem obračunu vse od 60. minute igral z nogometašem manj v polju, potem ko je bil zaradi udarca s komolcem izključen Steve Mounie.

Kljub temu so domači v 89. minuti povedli, ko je bil natančen Pierre Lees-Melou. Do konca se izid ni več spremenil, Brest pa se je lahko veselil skoka na drugo mesto.

Na njem ima 40 točk, vodilni PSG je daleč spredaj s 53. Brestu sledijo Nica (39), Lille (38), Monaco (38), Lens (36) in Rennes (34). Marseille je deveti s 30 točkami.

PSG je v soboto z 2:0 v gosteh ugnal Nantes, Lille pa je bil doma isti dan s 3:0 boljši od Le Havra, ki ga vodi slovenski strateg Luka Elsner.

Rennes je za šesto zaporedno zmago v prvenstvu danes doma s 3:1 ugnal Clermont, Monaco je doma izgubil proti Toulousu z 1:2, Montpellier je bil na domači zelenici boljši od Metza s 3:0, Lorient pa v gosteh s 3:1 od Strasbourga. Reims in Lens sta se razšla brez zmagovalca (1:1).

Že v petek je Lyon ugnal Nico z 1:0.