Oblačno Humidity: 92%

Oblak zagotovil tri točke Atleticu na tekmi z Betisom

Madridski Atletico slovenskega vratarja Jana Oblaka je v tekmi 27. kroga španske nogometne lige premagal Betis z 2:1. Atletico je na lestvici ostal na četrtem mestu, začasno pa ima le dve točki zaostanka za tretjo Barcelono.

Na lestvici ima zdaj Atletico 55 točk, s čimer se je na dve točki približal Barceloni na tretjem mestu. Zvečer čaka Barcelono zahtevno gostovanje pri Athleticu iz Bilbaa.

V prvem polčasu je bilo videti, da bo madridski klub brez težav prišel do novih treh točk. Najprej so si gostje, potem ko se je žoga pred golom odbijala od njihovih nog in vratnice, zabili avtogol, v mrežo se je nazadnje odbila od vratarja Ruija Silve. V 28. minuti pa je Alvaro Morata zapravil enajstmetrovko, ki jo je Atletico dobil po posredovanju Vara, vratar Silva je tokrat popravil napako iz uvoda. A Morata se je v 44. minuti oddolžil z golom za 2:0.

V nadaljevanju je Betis močno pritisnil, Oblak pa je bil tisti, ki je atletom zagotovil tri točke. Izkazal se je s ključnima obrambama, najprej v začetku polčasa ob strelu Williana Joseja, potem je klonil ob poskusu Williama Carvalha, deset minut pred koncem pa je izvrstno posredoval še ob strelu Guida Rodrigueza ter žogo preusmeril v vratnico.

Druga Girona je nato svoje delo v popoldanski tekmi opravila slabše. Namesto približanja Realu, ob zmagi bi se približali na -4, so Katalonci doživeli šele četrti poraz v sezoni, s katerim pa so možnosti za morebitno spremembo na vrhu la lige že precej manjše. Mallorca, ki se giblje na mestih blizu druge lige, pa je po drugi strani s peto zmago v sezoni dobila tri izjemno pomembne točke. Čvrsti domači nogometaši so v 33. minuti zadeli, gol Joseja Vopete so sicer potrdili šele sodniki v sobi za Var.

Gironi v nadaljevanju ni uspelo izničiti minimalnega zaostanka, tako da je doživela tretji poraz v nizu.

V soboto je dogajanje na španski nogometni sceni zaznamoval predvsem neodločen izid med Realom iz Madrida in Valencio, na kateri se je hudo poškodoval igralec slednje Mouctar Diakhaby. Ob koncu dvoboja pa je Real sicer dosegel še en gol, a je sodnik akciji, po kateri je bil uspešen Jude Bellingham, prekinil še pred podajo pred gol. Zaradi odzivov madridskih nogometašev je nato pokazal tudi nekaj kartonov, med temi tudi rdečega Bellinghamu.

Real ima na lestvici tako s tekmo več sedem točk prednosti pred Girono na drugem mestu, devet pred Barcelono na tretjem in 11 pred Atleticom.