Oblačno Humidity: 88%

Oblakov Atletico na gostovanju Rayu Vallecanu nasul sedem golov

Atletico Madrid slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka je v tekmi 3. kroga španskega državnega prvenstva v gosteh visoko premagal Rayo Vallecano s 7:0 in prišel do druge zmage v sezoni, s katero je skočil na drugo mesto španske lige. Na vrhu razpredelnice je edini s popolnim izkupičkom njegov mestni tekmec Real Madrid.

Real Madrid je na treh tekmah zabeležil tri zmage in je tako pri devetih točkah. Dve manj imajo Atletico Madrid, Girona in Barcelona.

Real je že v petek z minimalno zmago 1:0 ugnal Celto Vigo, Barcelona pa je v nedeljo v tekmi preobratov v gosteh premagala Villarreal s 4:3.

Nogometaši Atletica so danes povsem napolnili mrežo Raya Vallecana. Gostje so povedli že v drugi minuti prek Antoine Griezmanna, do konca prvega dela pa sta zadela še Memphis Depay (16.) in Nahuel Molina (36.). V drugem polčasu so ta izkupiček še povišali, zadeli pa so dvakrat Alvaro Morata (73. in 84.) in po enkrat Angel Correa (79.) in Marcos Llorente (86.).

Še pred tem je bila danes odigrana tekma med Getafejem in Alavesom. Tekmo je v prid domačinov v 84. minuti z enajstmetrovke odločil Borja Mayoral.