Oblačno Humidity: 79%

Oblakov Atletico v gosteh poražen proti Alavesu

Nogometaši madridskega Atletica s slovenskim reprezentančnim vratarjem Janom Oblakom so v 32. krogu španskega prvenstva v gosteh izgubili proti Alavesu z 0:2. Ob 21. uri sledi derbi Reala Madrida in Barcelone.

Na vrhu la lige je madridski Real z 78 točkami, sledi Barcelona s 70 in s tekmo več Girona (68), Atletico Madrid (61) ter Athletic Bilbao (58).

Danes ob 21. uri se bosta na el clasicu udarili vodilni ekipi prvenstva. Madridčani bi lahko tekmecem iz Katalonije z zmago pobegnili že na skoraj neulovljivih 11 točk naskoka šest krogov pred koncem, medtem ko Katalonci lahko zaostanek zmanjšajo na precej bolj dosegljivih pet točk.

Atletico je po dveh zaporednih zmagah danes doživel deveti letošnji ligaški poraz. Alaves je vpisal deveto zmago, s katero je prekinil niz treh porazov zapovrstjo in napredoval na 13. mesto španskega prvenstva s 35 točkami. Za zmago domačih sta danes zadela Carlos Benavidez v 15. in Luis Rioja v 92. minuti.

Na preostalih današnjih obračunih je Villarreal v gosteh slavil pri zadnjeuvrščeni Almerii z 2:1, rumeni podmornici je zmago v drugi minuti sodnikovega dodatka zagotovil Alexander Soerloth, tekma med Getafejem in Realom Sociedadom pa se je končala z 1:1. Takšen je bil izid tudi petkove prve tekme tega kroga med Athleticom Bilbaom in predzadnjo Granado.

V soboto so nogometaši Girone in Celte iz Viga doma slavili s 4:1. Prvi so bili boljši od Cadiza, drugi pa od Las Palmasa. Rayo Vallecano je doma z 2:1 ugnal Osasuno, Betis pa je bil v gosteh z enakim izidom boljši od Valencie. Krog bosta v ponedeljek sklenila Sevilla in Mallorca.