Oblačno Humidity: 91%
12°C

Osijek si je po zmagi zagotovil evropsko vozovnico

Predzadnje 35. kolo hrvaške elitne lige je ponudilo zanimiva srečanja z velikim številom zadetkov. Istra je na domačem terenu z dvema goloma svojih rezervistov zmagala z 2:0, Rudeš je v končnici tekme uspel priti do točke proti Lokomotivi iz Zagreba, Dinamo pa je na tekmi polni preobratov prišel do zmage z 2:3. Hajduk je premagal Gorico z 2:1, Osijek pa je na zadnjem srečanju premagal Rijeko z 2:0 in si zagotovil kvalifikacije za evropska tekmovanja.

Istra 1961 – Varaždin 2:0
Na prvi tekmi predzadnjega kola hrvaške prve lige je Istra gostila Varaždin. V prvem polčasu gledalci na Aldo Drosini niso videli zadetkov. V nadaljevanju je v igro pri Istri vstopil Lisica, in že po minuti igre prefinjeno zadel za vodstvo z 1:0. V 63. minuti tekme pa je drugi gol za Istro po lepi akciji zadel Jaganjac, ki je prav tako v igro vstopil iz klopi, in postavil končnih 2:0.

Rudeš – Lokomotiva Zagreb 3:3
Le po treh minutah igre je Čop uspešno zaključil lepo akcije svojih soigralcev, dobrih 20 minut kasneje pa je še asistiral Mariču za vodstvo Lokomotive z 0:2. Za 0:3 pa je z novim golom iz neposredne bližine spet poskrbel Duje Čop. V 50. minuti tekme je Rudeš z zadetkom Koraća zmanjšal vodstvo na 1:3, Čop pa je nato v 82. minuti zgrešil enajstmetrovko in zamudil priložnost za hat-trick. Rudeš je do konca tekme uspel zadeti v 87. in 93. minuti tekme in tako uspel iztržiti točko.

Slaven Belupo – Dinamo Zagreb 2:3
Že v 4. minuti tekme je Štefulja na nenavaden način zadel za vodstvo Slaven Belupa z 1:0. V drugem polčasu je Brodić po podaji s prostega strela zadel za izenačenje, nekaj minut kasneje pa je podal Kulenoviću za novi zadetek in popolni preobrat. V 62. minuti je nekaj minut po vstopu v igro za izenačenje z natančnim strelom poskrbel Jagušić, domačini pa so nato ostali tudi brez izključenega Michaela Agbekpornuja. To so Zagrebčani izkoristili v 93. minuti tekme, ko je Bulat zadel vratnico po prostem strelu, odbito žogo pa je v mrežo nato poslal Vrbančić. Slaven Belupo bo po porazu prvenstvo končal na predzadnjem devetem mestu.

Hajduk Split – HNK Gorica 2:1
Gorica je na Poljudu povedla že v 23. minuti z golom Rukavine, sedem minut kasneje pa je po podaji Moufija za izenačenje zadel Trajkovski. Za popolni preobrat Hajduka pa je v 64. minuti tekme poskrbel Pukštas, ki je streljal s 16-ih metrov, žoga pa se je nato odbila od obrambnih igralcev Gorice, in tako pristala za mrežo Radoševića. Gorica je sedaj na osmem mestu, v zadnjem kolu pa bo po morebitni zmagi in porazu Istre imela priložnost skočiti na sedmo mesto.

Osijek – Rijeka 2:0
Osijek je po remiju Lokomotive in Rudeša na domačem terenu imel priložnost osvojiti četrto mesto in se posledično uvrstiti v kvalifikacije za evropska tekmovanja. Domačini so odlično začeli srečanje in povedli že v 5. minuti z golom Jurišića, po napaki gostujočega vratarja Labrovića. Za končnih 2:0 pa je v 72. minuti poskrbel mladi Matković, ki je izkoristil novo manjšo napako v obrambi Rijeke, ki je tako zabeležila svoj četrti zaporedni ligaški poraz.