Oblačno Humidity: 83%

Parižani začasno na vrh francoske lige

Paris Saint-Germain je v 11. krogu francoskega nogometnega prvenstva doma premagal Montpellier s 3:0 in začasno zasedel vrh razpredelnice. Z njega ga lahko sklati ekipa Nice, ki se bo za konec kroga v nedeljo doma pomerila proti Rennesu.

Prvaki iz Pariza s tekmecem iz Montpelliera niso imeli večjih težav. V prvem polčasu je njihovo mrežo načel Lee Kang-In v 10. minuti, v drugem pa sta končni izid postavila 17-letni Warren Zaire-Emery v 58. in Vitinha v 66. minuti.

Na lestvici ima PSG po 11 odigranih tekmah zdaj 24 točk in je v nizu treh zaporednih zmag. Dve točki manj ima s tekmo manj ekipa iz Nice. Monaco jih je na tretjem mestu zbral 20, sledi pa Lille z 18.

Ta bo v osrednjem obračunu sobotnega sporeda gostoval pri Marseillu, a brez pomoči svojih navijačev. Francoska vlada je namreč prepovedala obisk Lillovih navijačev Marseillu, potem ko so navijači velikana iz Provanse pred petimi dnevi s kamenjem in ostalimi predmeti napadli avtobus Lyona ter v njem poškodovali trenerja Fabia Grossa.

V soboto bo še obračun Lorienta in Lensa, v nedeljo pa bodo še dvoboji Lyon - Metz, Nantes - Reims, Strasbourg - Clermont, Monaco - Brest, Le Havre slovenskega trenerja Luke Elsnerja pa bo gostoval pri Toulousu.