Oblačno Humidity: 92%

Pašalić odločil jadranski derbi med Rijeko in Hajdukom

Tokratno kolo prve hrvaške nogometne lige je ponudilo jadranski derbi, katerega je z 1:0 dobila Rijeka. Dinamo nadaljuje z zmagami, Osijek s pomočjo Lovrića do treh točk, Lokomotiva remizirala z Gorico, Varaždin pa je z minimalno razliko premagal Slaven Belupo, ki je trenutno v slabi formi.

Rudeš – Osijek 2:3
Domači Rudeš je povedel v 11. minuti, ko je z glavo gol dosegel Tomislav Mrčela. Gostje iz Osijeka so izid izenačili v 35. minuti z golom Pušića, ki je po asistenci Miereza močno udaril z roba kazenskega prostora in premagal nasprotnega vratarja. Nogometaš Osijeka Kristijan Lovrić je v igro vstopil v 56. minuti tekme in nemudoma zadel iz prostega strela za 1:2, tri minute kasneje pa je še povišal na 1:3. Končnih 2:3 pa je v 79. minuti ponovno z glavo zadel Tomislav Mrčela, kateremu je zopet podal Karačić.

Lokomotiva Zagreb – HNK Gorica 1:1
Gorica je pod vodstvom novega trenerja Rajka Vidovića v prejšnjem kolu premagala Varaždin, tokrat pa je nove tri točke iskala na gostovanju pri Lokomotivi. Domačini so povedli v 29. minuti tekme, ko je avtogol dosegel nogometaš Gorice Mateo Leš. Končnih 1:1 je v 74. minuti postavil Mitrović, ki je s svojim strelom zadel branilca Lokomotive Mersinaja, nato pa se je žoga odbila v mrežo vratarja Čavline. Gorica je v 87. minuti ostala tudi brez kaznovanega Majstorovića, a to ni vplivalo na končni rezultat tekme.

Slaven Belupo – Varaždin 0:1
Slaven Belupo je na svojem terenu gostil Varaždin. Edini zadetek na tekmi je v 52. minuti dosegel Marko Dabro, ki je po asistenci Lusaveca s strelom v bližnji kot postavil končnih 0:1. Domačini so na tekmi zabeležili več strelov, več posesti in več podaj, a so kljub temu izgubili in zabeležili šesti zaporedni poraz. Sedaj imajo točko manj od Istre 1961, Varaždin pa je sedaj na sedmem mestu in zaostaja dve točki za Gorico.

Dinamo Zagreb – Istra 1961 4:1
Dinamo je na tekmo vstopil v odlični formi, saj je v Splitu dvakrat premagal Hajduk, tako v pokalu, kot v prvenstvu. Tokrat je proti Istri na Maksimiru povedel že v 3. minuti tekme, ko je Vidović iz igre vrgel branilce Istre, in z zunanjim delom stopala zadel za vodstvo svoje ekipe. Gostje so z golom Fileta izenačili v 37. minuti po napaki obrambe Dinama, a je Brodić še pred koncem prvega polčasa uspel zadeti za domačo ekipo. Petković je v 58. minuti že drugič asistiral Brodiću za 3:1, končnih 4:1 pa je postavil Špikić.

Rijeka – Hajduk 1:0
Rijeka je na Jadranskem derbiju gostila Hajduk. Odločilni trenutek srečanja se je zgodil v 70. minuti tekme, ko je žoga prišla do Pašalića, ta pa je z približno desetih metrov močno udaril proti vratom Lučića, in postavil končnih 1:0 v korist Rijeke. Po zmagi je Rijeka ostala na pet točk prednosti pred Dinamom, ki ima tekmo manj, Hajduk pa je zabeležil tretji zaporedni poraz, in sedaj zaostaja 10 točk za vodilno Rijeko.