Oblačno Humidity: 68%
18°C
11°C / 21°C

Ponovitev finala lige prvakov 2023 ni prinesla zmagovalca

V prvem krogu lige prvakov ponovitev finala iz leta 2023 ni prinesla zmagovalca. Manchester City in Inter iz Milana sta igrala 0:0. Slovan iz Bratislave je v Glasgowu s Celticem klonil z 1:4. Za goste je igral Kenan Bajrić, ki je bil edini slovenski nogometaš v tem večeru elitnega nogometnega tekmovanja.

City je 10. junija lani za evropski naslov premagal Inter z 1:0. Tokrat kljub priložnostim ekipi nista zatresli mreže. City je sicer dominiral, Inter je svoje priložnosti iskal v protinapadih. Najlepšo priložnost na tekmi je imel za domače angleški napadalec Phil Foden, ki je v 69. minuti iz neposredne bližine streljal naravnost v vratarja Yanna Sommerja.

Borussia Dortmund, ki je 1. junija letos na londonskem Wembleyu izgubila finale elitnega klubskega tekmovanja v Istanbulu z 0:1 proti Realu iz Madrida, je tokrat gostovala v Belgiji in do visoke zmage prišla v zadnjem delu.

Brugge je v svojem prvem nastopu v ligi prvakov izgubil. V 76. minuti je mrežo domačih načel angleški krilni igralec Jamie Jermaine Bynoe-Gittens, ki je bil uspešen drugič deset minuti pozneje, v peti minuti sodnikovega dodatka je tretji gol za Nemce s kazenskega strela zadel francoski napadalec Serhou Guirassy, ki pa med člani nastopa za Gvinejo, domovino svojih staršev.

Francoski serijski prvak, pariški PSG, je v francoski prestolnici Girono ugnal z 1:0. Zadetek je dosegel v lastno mrežo argentinski vratar Paulo Gazzaniga in s tem v 90. minuti pokopal upanje gostov na osvojeno točko. Le nekaj trenutkov pred tem je izjemno posredoval, potem pa je po nizkem strel bočnega branilca Nuna Mendesa žoga spolzela iz njegovih rok in med nogami pristala v golu.

Le na eni večerni tekmi, ki so se začele ob 21. uri, je padel zadetek v prvem polčasu. Na Škotskem je Celtic proti Slovanu povedel v 17. minuti, ko je bil uspešen občasni irski reprezentant Liam Scales. Po vsega dveh minutah drugega dela je povišal Japonec Kyogo Furuhashi, enajstmetrovko je v 56. minuti s 3:0 pretvoril Belgijec Arne Engels. Šele v 61. minuti so zadeli tudi gostje, uspešen je bil avstrijski osrednji branilec Kevin Wimmer, devet minut pozneje je četrti gol za domače prispeval drugi Japonec Daizen Maeda, v 87. minuti je končni izid postavil irski napadalec Adam Idah.

Za Sparto je v Pragi proti Salzburgu že v drugi minuti zadel finski reprezentant Kaan Kairinen, na 2:0 je tri minute pred koncem prvega polčasa povišal Nigerijec Victor Olatunji, albanski reprezentant Qazim Laci je v 58. minuti postavil končni izid 3:0.

Tudi ta tekma na praškem stadionu Letna je imela slovenski pridih, pravico so delili Slovenci na čelu z glavnim sodnikom Radom Obrenovićem, pomagala sta mu Jure Praprotnik in Grega Kordež, četrti sodnik je bil David Šmajc, v sobi za Var pa je bil Nejc Kajtazović.

Na drugi zgodnje večerni tekmi sta se Bologna, ki je gostila dvoboj, in Šahtjar Doneck razšla brez zadetkov. Ukrajinska ekipa, ki jo vodi hrvaški trener Marino Pušić, je imela priložnost za zadetek že v četrti minuti, ko je Stefan Posch napravil prekršek za enajstmetrovko, a je strel Georgija Sudakova z bele pike ubranil Lukasz Skorupa.

Zadnjih šest tekem uvodnega kroga prenovljenega tekmovanja z ligaškim sistemom v prvem delu bo v četrtek, ko bo med drugim Atletico Madrid s slovenskim vratarjem Janom Oblakom igral doma proti Leipzigu Benjamina Šeška in Kevina Kampla. Timi Max Elšnik in Vanja Drkušić bosta s Crveno zvezdo gostila Benfico.