15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Poraz Le Havra, PSG spet zmagal, štirje goli Doumbiaja

Nogometaši Le Havra so po odmevni zmagi proti Nici v prejšnjem krogu francoskega nogometnega prvenstva, po kateri je bil za trenerja kroga izbran njihov strateg Luka Elsner, tokrat v 17. krogu na gostovanju pri Reimsu izgubili z 0:1.

Le Havre se je v Reimsu hitro znašel v težavah, potem ko je Rassoul Ndiaye v 21. minuti prejel rdeči karton. Številčno prednost so domači unovčili v 25. minuti, ko je zadel Keito Nakamura. Kot se je izkazalo, je bil to tudi končni izid.

Vodilna ekipa lige Paris Saint-Germain je gostila Metz in zmagala s 3:1, potem ko je prvi gol za Parižane prispeval Vitinha, preostala dva pa Kylian Mbappe. Prvi strelec francoske lige je zdaj pri 18 zadetkih.

Parižani imajo na lestvici 37 točk, pet več od ekipe iz Nice, ki je tokrat z 2:0 odpravila Lens. Terem Moffi je dosegel oba gola na tekmi.

Na tretjem mestu je Monaco, ki je z 2:1 zmagal v Toulousu, čeprav je od 51. minute igral brez izključenega Aleksadra Golovina. Dotlej pa so že padli vsi zadetki, oba za Monačane je prispeval Wissam Ben Yedder.

Na četrtem mestu je Brest z 31 točkami, s 4:0 je odpravil Lorient in dosegel najvišjo zmago kroga. Kamoury Doumbia je dosegel vse štiri gole za zmagovalce.

Na preostalih tekmah je zadnjeuvrščeni Clermont izgubil proti Rennesu z 1:3, Lyon je odpravil Nantes z 1:0, Montpellier in Marseille sta se razšla z 1:1, Strasbourg pa je z 2:1 premagal Lille.