Nekaj oblačnosti Humidity: 67%
19°C

Prvi poraz Interja, Napoli brez težav proti Udineseju

Nogometaši milanskega Interja so v 6. krogu doživeli prvi poraz v sezoni, tako da v elitni italijanski ligi ni več neporažene ekipe. Črno-modri so doma izgubili proti Sassuolu z 1:2. Branilec naslova Napoli pa je gladko s 4:1 odpravil Udinese.

Inter, ki je imel doslej pet zmag s petih tekem, je ob koncu prvega polčasa povedel z golom Denzela Dumfriesa, vendar sta Nedim Bajrami in Domenico Berardi v drugem polčasu poskrbela za presenečenje.

Napoli je imel lažje delo z Udinesejem, pri katerem je Jaka Bijol igral celo tekmo, Sandi Lovrić do 72. minute, Davida Pejičića pa ni bilo v ekipi. Piotr Zielinski z bele pike in Victor Osimhen, ki po poročilih iz Italije želi tožiti lasten klub zaradi norčevanja na njegov račun na družbenih omrežjih, sta v prvem polčasu postavila trdne temelje zmagi.

Hviča Kvarachelia, ki je prispeval še podajo in iztržil najstrožjo kazen, in Gio Simeone pa sta dokončala delo. Za Videmčane, ki so tako kot Salernitana in Cagliari še brez zmage in imajo zgolj tri točke, je bil uspešen le Lazar Samardžić.

Milan je v Cagliariju upravičil vlogo favorita in zmagal s 3:1 ter se prebil na drugo mesto na lestvici. Po vodstvu domačih so preobrat zrežirali Noah Okafor, Fikayo Tomori in Ruben Loftus-Cheek z goli v 40., 45. in 60. minuti.

Empoli, pri katerem Lovro Štubljar tudi tokrat ni branil, je premagal Salernitano z 1:0 in tako prišel do svoje prve zmage v sezoni. Tommaso Baldanzi je bil edini strelec na tekmi, zadel je v 34. minuti.

Verona je z 0:1 izgubila proti Atalanti, četrto zmago v sezoni za zasedbo iz Bergama je prinesel gol Teuna Koopmeinersa v 13. minuti. Lazio pa je premagal Torino z 2:0.

V četrtek bo Frosinone Matjaža Kamenšek-Pahića gostil Fiorentino, Monza Bologno, Genoa pa Romo.

Krog so v torek odprli nogometaši Juventusa in Lecceja. Torinčani so zmagali z 1:0 in tako tekmecu zadali sploh prvi poraz v sezoni.

Na lestvici imata Inter in Milan po 15 točk, Juventus jih ima 13, Atalanta 12, Napoli in Lecce pa sta pri 11.