Oblačno Humidity: 79%

PSG do visoke zmage nad Monacom

V obračunu ekip z vrha francoske nogometne lige sta se danes za uvod v 13. krog pomerila vodilni PSG in tretji Monaco. Uspešnejši so bili domači, ki so na koncu slavili visoko s 5:2. Parižani so z novimi tremi točkami zdaj najbližjim tekmecem pobegnili na štiri točke prednosti (30-26), Monaco ostaja tretji s 24.

Parižani so povedli z zadetkom Goncala Ramosa v 18. minuti, pred tem pa so gostom gol Vandersona razveljavili zaradi prepovedanega položaja. Veljavnega je nato za izenačenje dosegel Takumi Minamino v 22. minuti, potem pa je Parižane še pred odmorom do novega vodstva popeljal Kylian Mbappe s strelom z bele točke.

V nadaljevanju je imel Monaco premoč, toda v 71. minuti je Ousmane Dembele dosegel sploh prvi gol, odkar je prišel v PSG. Le dve minuti zatem pa je zadel še Vitinha in tako dokončno določil tekmo. Folarin Balogun je sicer ublažil poraz, a Monaco ni imel možnosti za kaj več. Pariško zmago je v sodnikovem dodatku potrdil Kolo Muani.

Nogometaše Nice tekma tega kroga čaka v soboto proti Toulousu, četrti Lille, naslednji tekmec ljubljanske Olimpije v konferenčni ligi naslednji teden, pa bo v nedeljo zvečer gostil zadnjo ekipo prvenstva Lyon.

Le Havre, ki ga vodi slovenski strateg Luka Elsner, bo v nedeljo gostoval pri Nantesu.