Oblačno Humidity: 92%
12°C

PSG spet povečal vodstvo

Nogometaši Paris St. Germaina so v francoski ligi po 20. krogu še povečali vodstvo na razpredelnici. Potem ko so že v soboto uspešno opravili delo, jim je šel na roke tudi izid nedeljskega derbija njegovih najbližjih zasledovalcev Nice in Bresta. Razšla sta se z brez golov, tako da ekipa Nice zdaj zaostaja za osem, Brest pa za 11 točk.

Nogometaši Le Havra, ki jih vodi slovenski strokovnjak Luka Elsner, so gostovali pri Monacu in igrali 1:1. Le Havre je pri favoriziranem Monacu, ta je po Transfermarktovi vrednosti igralcev (333 milijonov evrov) drugi v ligi le za Paris Saint Germainom (1,03 milijarde), Le Havre pa je 16. (56 milijonov), prvi polčas igral brez golov.

V drugem delu je v 63. minuti gostiteljem vodstvo priigral Wissam Ben Yedder, gosti pa so izenačili po zaslugi avtogola Youssoufa Fofanaja dve minuti pozneje.

Najbolj razpoloženi posameznik v tem krogu je bil napadalec Lilla Jonathan David, ki je bil najzaslužnejši, da je njegova ekipa prepričljivo ugnala Clermont. K zmagi s 4:0 je prispeval tri gole, tekma pa je bila odločena že po prvem polčasu, v drugem golov ni bilo.

Clermont je po porazu v Lillu padel na zadnje mesto, prehitel ga je Lorient, ki je v gosteh z 2:1 dobil derbi začelja. Pomembne točke v boju za obstanek je vknjižil tudi Toulouse, ki je bil tudi uspešen v gosteh, s 3:2 je presenetljivo premagal Reims. Po prvem polčasu je vodil s 3:0, nato so se domači približali, toda izenačujočega zadetka jim ni uspelo doseči.

Zvečer bo še tekma med Lyonom in Marseillom.