Oblačno Humidity: 90%

PSG v Strasbourgu do nove zmage

Nogometaši Paris Saint-Germaina so v 20. krogu francoske lige gostovali v Strasborgu in zmagali z 2:1. S tem so se še utrdili na vrhu lestvice.

Parižani so imeli v Strasbourgu že v šesti minuti na voljo enajstmetrovko, ki pa jo je zapravil Kylian Mbappe. Toda glavni zvezdnik pariške zasedbe se je pozneje odkupil. V 31. minuti je zadel za 1:0 po podaji Marca Asensia, v 49. pa je Špancu podal za podvojitev prednosti. Mbappe je sicer z 20 goli prepričljivo najboljši strelec lige. Dilane Bakwa je v 68. minuti dosegel zadetek za domače.

V soboto bosta tekmi Rennes - Montpellier in Nantes - Lens. Nedeljski spored bosta odprla Monaco in Le Havre Luke Elsnerja, zatem pa bodo še obračuni Lille - Clermont, Metz - Lorient, Reims - Toulouse, Brest - Nice in Lyon - Marseille.

Lyon, ki je šele 16. na lestvici, je v želji po boljši drugi polovici sezone pozimi kar dodobra okrepil ekipo, med drugimi so prišli so Said Benrahma, Gift Orban, Nemanja Matić in Orel Mangala.

PSG je po 20 tekmah pri 47 točkah, ob tekmi manj sledijo Nice z 38, Brest s 35, Monaco s 34 in Lille z 32 točkami. Le Havre je 11. s 23 točkami.