11°C / 19°C
6°C / 12°C
5°C / 15°C

Real le s točko proti Rayu

Nogometaši madridskega Reala, vodilne ekipe španskega prvenstva, so v današnji tekmi 25. kroga igrali le neodločeno 1:1 na gostovanju pri Rayu Vallecanu. Zdaj imajo na vrhu 62 točk, tako da se lahko Girona z zmago v ponedeljek spet približa le na tri točke zaostanka.

Real je bil v obračunu z mestnim tekmecem izrazit favorit, kar je sprva potrdil z zadetkom Joseluja po le treh minutah. A pozneje je Rayo vzpostavil ravnotežje, sredi prvega polčasa pa po posredovanju Vara dobil najstrožjo kazen po igri z roko Eduarda Camavinge. Z bele točke je bil natančen Raul de Tomas.

V drugem polčasu je imel Real terensko premoč in več nevarnih akcij, toda domači so ostali zbrani. Real je tako zaman lovil zmagoviti gol, v sodnikovem dodatku pa je zaradi grobosti rdeči karton dobil Dani Carvajal.

Real je tako spet priprl vrata tekmecem v boju za naslov. Najbližje je Girona, ki pa jo ob trenutno šestih točkah zaostanka (62-56) v ponedeljek v zadnji tekmi kroga čaka težko delo na gostovanju pri Athleticu iz Bilbaa.

Že v soboto je Atletico slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka visoko s 5:0 odpravil Las Palmas. Z 51 točkami je četrti na lestvici, pred njim je še Barcelona, ki je prav tako v soboto zmagala z 2:1 na gostovanju pri Celti, potem ko je Robert Lewandowski svoj drugi gol na tekmi dosegel iz ponovljene enajstmetrovke v sodnikovem dodatku.

Danes bodo na sporedu še tekme Granada - Almeria, Mallorca - Real Sociedad in Betis - Alaves.