Oblačno Humidity: 80%

Real Madrid novo sezono začel z remijem na Mallorci

Evropski prvaki in branilci naslova v španskem prvenstvu, nogometaši Real Madrida, so z remijem začeli novo sezono La Lige. Na Balearskih otokih so se z Mallorco razšli z 1:1.

Real Madrid je povedel že v 13. minuti po natančnem strelu Rodryga, Mallorca je izenačila preko Vedata Muriqija na začetku drugega polčasa.

Real Madrid je sredi tedna prišel do prvega naslova v sezoni 2024/25. V evropskem superpokalu je premagal Atalanto z 2:0.

Glavna tekmeca zasedbe Carla Ancelottija za naslov v španskem prvenstvu bosta tudi letos Barcelona in Atletico Madrid.

Katalonci so v soboto zvečer z dvema zadetkoma Roberta Lewandowskega zmagali v Valencii (2:1), Jan Oblak in soigralci pa se bodo predstavili v ponedeljek ob 21.30 v gosteh proti Villarrealu.

Na drugi današnji tekmi je Rayo Vallecano v San Sebastianu presenetil Real Sociedad. Za goste sta zadela Jorge de Frutos (67.) in Sergio Camello (84.), končni izid 2:1 pa je globoko v sodnikovem podaljšku postavil Martin Zubimendi.