Oblačno Humidity: 92%
12°C

Real Madrid začasno na vrh španske lige

Nogometaši Real Madrida so vsaj začasno prevzeli vrh španskega prvenstva, potem ko so v 14. krogu v gosteh premagali Cadiz s 3:0. Kraljevi klub je povedel v 14. minuti z golom Rodryga, isti igralec zadel še v 64. minuti. Rodrygo je izjemno tekmo kronal še s podajo Judu Bellinghamu v 74. minuti za končnih 3:0.

Real Sociedad je z 2:1 premagal Sevillo, ki je tekmo končala kar z dvema igralcema manj. Ekipa iz San Sebastiana je povedla že v tretji minuti po avtogolu Marka Dmitrovića, v 22. minuti pa je vodstvo domačih na 2:0 povišal Umar Sadiq.

Sevilla je v 60. minuti znižala rezultat prek Youssefa En-Nesyrija, v končnici pa so gosti ostali z igralcem manj. V 88. minuti je bil zaradi prekrška izključen Sergio Ramos, zaradi pritoževanja pa je rdeč karton prejel še Jesus Navas.

To je bil za Ramosa 21. rdeči karton v primeri in 30. v karieri.

Tri točke je osvojil tudi Villarreal, ki je s 3:1 premagal Osasuno. Vsi štirje goli so padli v zadnje dobre pol ure igre, junak zmage rumene podmornice pa je bil Jose Luis Morales, ki je dosegel hat-trick (57., 71., 80. minuta), za goste pa je v 78. minuti gol dosegel Alejandro Catena.

Nocoj je na sporedu še dvoboj Betisa in Las Palmasa, v ponedeljek pa bosta 14. krog zaključila Girona in Athletic Bilbao.

Real je z današnjo zmago prevzel vrh lestvice s 35 točkami, Girona, ki ima tekmo manj, je druga s točko manj, Atletico Madrid Jana Oblaka in Barcelona pa imata po 31 točk.