15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Real po Modrićevi zaslugi do zmage proti Sevilli

Nogometaši madridskega Reala so v 26. krogu španskega prvenstva premagali Sevillo z 1:0 in prednost na vrhu lestvice pred Barcelono povišali na osem točk. Mož odločitve je bil v 81. minuti rezervist Luka Modrić.

Real je že v prvem polčasu zadel prek Lucasa Vazqueza, a je soba za Var v 13. minuti posredovala zaradi predhodnega prekrška na sredini igrišča, glavni sodnik pa je nato zadetek razveljavil.

Tudi v drugem polčasu so domači pritiskali proti vratom Andaluzijcev, ki so se dobro branili do 81. minute. Takrat pa je z roba kazenskega prostora močno sprožil Modrić in zadel s pomočjo leve vratnice. Do konca se izid ni več spremenil.

Real je na lestvici prvi in ima 65 točk. Sledijo Barcelona (57), Girona (56, tekma manj), Atletico Madrid (52) in Athletic Bilbao (49).

Današnji dvoboj med šestim Betisom in Athletic Bilbaom je dobil prvi s 3:1, na preostalih dveh tekmah pa so si Cadiz in Celta (2:2) ter Las Palmas in Osasuna (1:1) razdelili točke.

Že v soboto je Atletico slovenskega vratarja Jana Oblaka odigral le 2:2 proti zadnjeuvrščeni Almerii, Barcelona pa je s 4:0 premagala Getafe.

Drugouvrščeno Girono dvoboj 26. kroga čaka v ponedeljek doma proti Rayu Vallecanu.