Nekaj oblačnosti Humidity: 64%
20°C

Real znova osem točk pred tekmeci

Nogometaši Reala iz Madrida so v 30. krogu španskega prvenstva doma premagali Athletic Bilbao z 2:0 in prednost pred zasledovalci znova povišali na osem točk.

Madridčane je v osmi minuti prvega polčasa v vodstvu popeljal Rodrygo, ki je lepo zadel z roba kazenskega prostora. Madridčani so imeli proti Baskom več od igre, lepše priložnosti, a vse do 73. minute niso strli Athleticove obrambe. Nato pa je drugič na sceno stopil Rodrygo in zadel še po podaji Juda Bellinghama za končnih 2:0.

Na lestvici ima Real zdaj 75 točk, Barcelona je pri 67, Girona pa pri 65 točkah. Athletic Bilbao je ostal pri 56 točkah, peti pa je Atletico Madrid slovenskega vratarja Jana Oblaka, ki ima točko manj od četrtih Baskov.

Atletico bo dvoboj 30. kroga igral v ponedeljek, ko bo ob 21. uri gostoval pri Villarrealu.

Nogometaši Girone so popoldne s 3:2 premagali Betis, potem ko je do polnega izkupička točk prišla v drugi minuti sodnikovega dodatka drugega polčasa z zadetkom Christiana Stuanija. Pred tem sta po dvakrat zadela Artem Dovbik za Girono in Willian Jose za ekipo iz Seville.

Na prvi današnji tekmi sta se Celta in Rayo Vallecano razšla brez zmagovalca (0:0). Real Sociedad pa je v gosteh z 1:0 premagal Alaves.