Oblačno Humidity: 58%

Rijeka po zmagi ostaja na vrhu lestvice, Hajduk remiziral z Osijekom

Za nami je tudi 21. kolo elitne hrvaške nogometne lige. Lokomotiva in Varaždin obračun končala brez zadetkov in zmagovalca, Slaven Belupo doma boljši od Rudeša, Rijeka in Dinamo pa sta prišla do zanesljivih domačih zmag. Derbi kroga je bil odigran v Opus Areni, kjer je Osijek dočakal splitski Hajduk.

Lokomotiva Zagreb - Varaždin 0:0
Na prvem srečanju 21. kola sta se pomerila Lokomotiva in Varaždin. Nasprotnika sta se v tej sezoni pomerila že dvakrat, v Zagrebu je bil končni rezultat 3:3, v Varaždinu pa 0:0. Tokrat na srečanju ni bilo zadetkov, bližje golu pa so bili domačini, saj sta v končnici tekme zapretila Fetai in Mersinaj, a se je v obeh primerih izkazal vratar Varaždina Oliver Zelenika.

Slaven Belupo - Rudeš 4:0
Slaven Belupo je gostujočo mrežo načel v 39. minuti, ko je Lepinjica po lepi podaji Štefulja s svojim prvencem svojo ekipo povedel v vodstvo. V nadaljevanju je nato za domače dva gola dodal Tomislav Štrkalj, za končnih 4:0 v korist Slaven Belupa pa je s strelom z glavo poskrbel Benedik Mioč.

Osijek - Hajduk Split 1:1
Po domačem porazu proti Rijeki je Hajduk zmago iskal na novem derbiju, tokrat proti Osijeku. Na prvi zadetek srečanja so gledalci čakali do 57. minute, ko se je po gneči v kazenskem prostoru Osijeka najboljše znašel Uremović, ki je dosegel svoj prvi gol v dresu Hajduka. V 72. minuti pa je sledilo izenačenje. Lovrić je udaril na vrata, Lučić je strel obranil, nato pa je odbito žogo pričakal Mierez in jo za končnih 1:1 pospravil v mrežo.

Rijeka - Istra 1961 3:0
Na Rujevici se je na prvi zadetek čakalo le 10 minut. Pjaca je poslal uporabno žogo z leve strani, na pravem mestu pa je bil Hodža, ki je zadel z glavo. V 34. minuti pa je sledilo povečanje prednosti domačinov, ko je iz enajstmetrovke bil uspešen Janković. Istri je v 45. minuti dodatno otežil delo Maurić, saj je po drsečem štartu nad Selahijem prejel neposredni rdeči karton. Končnih 3:0 v korist Rijeke pa je z zadetkom na svojem debiju postavil novinec Mirko Marić.

Dinamo Zagreb - HNK Gorica 2:0
Po zmagi v Pulju je zagrebški Dinamo nove 3 točke iskal proti Gorici. Prvi zadetek na tekmi je po lepi uigrani akciji iz kota dosegel Martin Baturina. Končnih 2:0 v korist Dinama pa je v 73. minuti dvoboja postavil rezervist Dario Špikić. Modri so se s tekmo manj Hajduku približali le na 2 točki zaostanka, za prvouvrščeno Rijeko pa zaostajajo le 4 točke.