13°C / 20°C
13°C / 18°C
13°C / 19°C

Rijeka z zmago prevzela vodstvo na lestvici

Za nami je enajsto kolo hrvaškega prvenstva. Najbolj pričakovana tekma kola je bila tokrat odigrana v Rijeki, med ekipama na vrhu lestvice, Rijeko in Hajdukom, Slaven Belupo in Osijek sta doma premagala Varaždin in Rudeš, Lokomotiva Zagreb je doma remizirala z Gorico, Dinamo Zagreb pa je prišel zanesljivo do domače zmage nad Istro 1961.

Enajsto kolo hrvaškega prvenstva sta tokrat odprli ekipi Slaven Belupo in Varaždin. Odličen začetek tekme za Slaven Belupo, saj je v 13. minuti imel zelo dobro priložnost za zadetek nogometaš Slaven Belupa, Tomislav Štrkalj, a je vratar Varaždina ta strel odlično obranil. Toda Štrkalj kljub zgrešeni priložnosti ni obupal, dosegel je zadetek z glavo, in svojo ekipo v 16. minuti tekme povedel v vodstvo z 1:0. Nekaj trenutkov trenutkov po zadetku je po levi strani igrišča odlično prodiral Arber Hoxha in dosegel odlični gol za vodstvo z 2:0. Po drugem zadetku se je prebudil tudi Varaždin in uspel z dvema zadetkoma v 31. in 38. minuti priti do izenačenja, strelca sta bila Jorgo Pellumbi in Agon Elezi. Slaven Belupo je v 68. minuti ostal brez svojega igralca Liberja, ki je dobil svoj drugi rumeni karton. Kljub desetim igralcem, je do zmage prišel Slaven Belupo, po odličnem strelu Tomislava Štrkelja. Tako je Varaždin na šestem mestu, Slaven Belupo pa na osmem.

Drugo tekmo enajstega kola sta odigrala Osijek in Rudeš. Tekmo je bolje začel Osijek, saj si je v prvem polčasu priigral veliko več priložnosti od ekipe Rudeša. Z napadalno igro so do zadetka prišli v sodniškem dodatku prvega polčasa, strelec z glavo pa napadalec Osijeka, Ramon Mierez. V drugem polčasu sta si obe ekipi priigrali po nekaj priložnosti, toda spet so nevarnejši bili nogometaši Osijeka. Fiolič je v 80. minuti po odbiti žogi dosegel zadetek za 2:0. V 94. minuti pa tretji zadetek za Osijek, gol je dosegel Darko Nejasmič. Rudeš je tako ostal na eni doseženi točki v tem prvenstvu, Osijek jih je pa zbral 15, in je zdaj na petem mestu.

Sledil je Jadranski derbi, obračun med domačo Rijeko in gostujočim Hajdukom. Tekmo so boljše odprli nogometaši Hajduka in že v četrti minuti zadeli okvir vrat. V nadaljevanju sta si obe ekipi priigrali kar nekaj dobrih priložnosti, a najnevarnejša je prišla v 40. minuti, ko je nogometaš Hajduka Pašalič lepo udaril na gol, in zatresel okvir vrat. Obe ekipi sta na odmor odšle brez doseženega zadetka. Odločilni trenutek tekme se je zgodil v 63. minuti, ko je nogometaš Rijeke Niko Jankovič dosegel zadetek iz enajstmetrovke, po tem ko je z roko v kazenskem prostoru igral Filip Krovinovič. Do konca tekme je Hajduk imel še dve dobre priložnosti za izenačenje, a žoga nikakor ni šla v gol. Tako je Rijeka prehitela Hajduk, in prevzela vodstvo na vrhu lestvice z 22 točkami, Hajduk na drugem mestu jih ima 21.

Po visoki zmagi v prejšnjem krogu, je Lokomotiva tokrat gostila četrto uvrščeno Gorico. V prvem polčasu zelo izenačena igra med obema ekipama, saj sta si obe ekipe priigrali kar nekaj priložnosti, toda nikakor nista mogli priti do zadetka. Lokomotiva Zagreb je prišla v vodstvo v 52.minuti, ko je napako naredil gostujoči vratar Banić, po ne tako nevarnem strelu Tucija, mu je žoga šla mimo roke in v mrežo. Lokomotiva si je v nadaljevanju priigrala še kar nekaj priložnosti, kljub temu pa je zadetek dosegla ekipa Gorice. Slovenski igralec Tim Matavž je bil uspešen z glavo, po predložku Raspopovića. Pred koncem tekme je Gorica stopila na plin, in poskušala priti v vodstvo, a jim je zmanjkalo malo sreče. Tekma se je končala z neodločenim izidom 1:1.

Zadnjo tekmo kola sta odigrala Dinamo Zagreb in Istra 1961. Dinamo je pred tekmo bil v nekoliko slabši formi, saj je na zadnjih dveh tekmah doživel dva poraza, proti Hajduku na prvenstvu in ekipi FC Ballkani v konferenčni ligi. Prva nevarna priložnost na tekmi je bila v 15. minuti, po predložku iz kota je do prvenca prišel Maxime Bernauer, ter svojo ekipo povedel v vodstvo z 1:0. Po vodstvu je Dinamo začel napadalnejši nogomet, in si priigral veliko priložnosti, a sta na odmor ekipi odšli z rezultatom 1:0. Sledila je 59. minuta, in zelo lep zadetek Marka Bulata, ki je žogo udaril z zunanjim delom stopala in svojo ekipo popeljal v vodstvo z 2:0. Za končnih 3:0 je po prostem strelu, z glavo, svoj prvenec dosegel tudi Mauro Perkovič. Dinamo Zagreb je tako na tretjem mestu z 19 točkami, Istra je pa doživela svoj četrti zaporedni poraz, in je na 9.mestu z sedmimi točkami.