Oblačno Humidity: 61%
20°C

Šahtar zapletel položaj v skupini H, Lazio ugnal Celtic

Nogometaši Šahtarja iz Donecka so v petem krogu lige prvakov z zmago proti Antwerpnu z 1:0 zapletli položaj v skupini H, kjer igrata še Barcelona in Porto.

Ta dva tekmeca se bosta pomerila ob 21. uri. V skupini E je Lazio doma z 2:1 ugnal Celtic in skočil na vrh razpredelnice.

Šahtar je slavil po golu Mikole Matvijenka v 12. minuti in dosegel tretjo zmago to sezono. S tem se je na vrhu pridružil Barceloni in Portu, ki imata prav tako devet točk, a ju medsebojna tekma drevi še čaka.

V zadnjem krogu čez dva tedna bo Šahtar gostoval pri Portu, Barcelono pa čaka gostovanje pri odpisanem Antwerpnu.

Na edini preostali tekmi v prvem terminu je Lazio z 2:0 ugnal Celtic v skupini E. Oba gola je dosegel rezervist Ciro Immobile, ki je po prevladi rimske zasedbe zabil v 82. in 85. minuti.

Lazio je z desetimi točkami na vrhu lestvice, dve manj ima Atletico Madrid. Klub slovenskega vratarskega asa Jana Oblaka bi si ob zmagi že zagotovil napredovanje v osmino finala. Ob 21. uri bo gostoval pri Feyenoordu, ki je doslej zbral šest točk. Z eno osvojeno točko je na dnu Celtic. Ta bo v zadnjem krogu gostil Feyenoord, Lazio pa odhaja v goste k Madridčanom.

Ob 21. uri se bodo začele še tekme Milan - Dortmund ter PSG - Newcastle v skupini F ter Young Boys - Crvena zvezda in Manchester City - Leipzig s Slovencema Benjaminom Šeškom in Kevinom Kamplom v skupini G.