Oblačno Humidity: 80%
14°C
11°C / 21°C

Šeško zadel za točko Leipziga, Köln še upa na obstanek

Slovenski nogometni zvezdnik Benjamin Šeško je na tekmi 33., predzadnjega kroga nemške lige dosegel edini gol Leipziga za 1:1 proti Werderju. Köln je po preobratu v zadnjih minutah s 3:2 premagal Union Berlin in še ohranil upe na obstanek v bundesligi.

Leipzig je sicer iztržil le točko proti Werderju, kar bi lahko saški ekipi otežilo boj za končno četrto mesto. Borussia Dortmund bi se lahko, če bo zvečer premagala Mainz, približala le na točko zaostanka.

Šeško je danes v igro vstopil v sodnikovem dodatku prvega dela, potem pa v nadaljevanju zadel za 1:1 po natančni podaji Mohameda Simakana, ko je z roba kazenskega prostora z desnico neubranljivo meril pod prečko. To je bila že šesta zaporedna tekma z golom Šeška, skupno je zdaj v sezoni pri 13 zadetkih.

A vse skupaj je bilo dovolj le za točko, saj je Leipzig na domačem stadionu lovil zaostanek, potem ko je Nicolas Seiwald v 36. minuti premagal svojega vratarja za vodstvo Werderja.

V preostalih današnjih tekmah je bilo najbolj razburljivo v Kölnu. Domači klub se krčevito bori za obstanek, za takšen dosežek je nujno potreboval obe zmagi v zadnjih dveh krogih. Eno je danes dosegel po preobratu; še v 86. minuti je Union vodil z 2:1, potem pa sta Steffen Tigges (87.) in Damion Downs v sodnikovem dodatku poskrbela za zmago Kölnčanov.

Ti imajo na predzadnjem mestu zdaj 27 točk in upajo na spodrsljaj Mainza (29), ki bo danes zvečer igral z Dortmundom. Union ima na 15. mestu 30 točk, zadnji je že nekaj časa odpisani Darmstadt (17). V Nemčiji zadnji mesti neposredno vodita v drugo ligo, 16. pa v dodatne kvalifikacije.

Že v petek je Stuttgart premagal Augsburg z 1:0 in začasno skočil na drugo mesto pred Bayern.

V nedeljo bosta nastopila še Bayern, ki bo gostil Wolfsburg, ter novi prvak Leverkusen. Slednji lahko nadaljuje že skoraj neverjetno serijo tekem brez poraza, ki jo je med tednom po neodločenem izidu 2:2 z Romo v polfinalu evropske lige podaljšal že na 49.