Oblačno Humidity: 85%

Šeškov gol premalo za zmago proti Bayernu

Nemški nogometni prvak Bayern München je v zadnji sobotni tekmi 23. kroga nemške lige premagal Leipzig z 2:1 in razliko do vodilnega Bayerja spet zmanjšal na osem točk. Za saško ekipo je zadetek dosegel slovenski zvezdnik Benjamin Šeško.

Bayern je derbi tega kroga moral dobiti, saj bi sicer razlika ostala 11 točk. Statistika je tako ali tako na strani Leverkusna, saj v bundesligi v tako poznem obdobju tekmovanja nobena vodilna ekipa še ni zapravila niti osmih točk naskoka.

Bavarci so do zmage proti Leipzigu, pri katerem je Šeško začel tekmo, drugi slovenski igralec Kevin Kampl pa vstopil v 74. minuti, prišli po hudem boju. Prvi zvezdnik Bayerna in najboljši strelec lige Harry Kane je v 56. minuti vendarle strl obrambo gostov, a Leipzig je bil po prejetem golu še bolj nevaren. Šeško je imel v dveh minutah dve lepi priložnosti, a je bil obakrat na mestu vratar Manuel Neuer.

Zato pa je Šeško prišel do gola v 70. minuti, ko je ob njegovem strelu smer žogi malenkostno spremenil Leon Goretzka, tako da je končala v mreži.

Ko je že kazalo, da bo Leipzig odnesel točko, pa je spet udaril Kane in v sodnikovem dodatku dosegel že svoj 27. gol v sezoni.

Spodrsljaj pa si je danes privoščil tretji Stuttgart, saj je v obračunu s 16. ekipo lige Kölnom dobil le točko. Domače je v vodstvo popeljal Enzo Millot v 53. minuti, a so gostje, ki so bili ob rahli terenski premoči gostiteljev precej enakovreden tekmec, z zadetkom Erica Martela v 62. izid izenačili in na koncu odnesli dragoceno točko v boju za obstanek.

Že v petek pa je Bayer premagal Mainz z 2:1, tudi vodilna zasedba se je morala za zmago krepko potruditi. Za vodstvo Leverkusna je zadel Granit Xhaka v tretji minuti, a je že v osmi izenačil Dominik Kohr. Zmagoviti zadetek je dosegel Robert Andrich v 68. minuti.

Z novim uspehom je Leverkusen postavil tudi nov rekord v ligi. Doslej je bil po številu zaporednih tekem brez poraza z 32 izenačen z Bayernom (2019-2020), zdaj je sam na vrhu tega seznama z nizom 33 takšnih tekem.

Od klubov z vrha lestvice bo v nedeljo igrala še četrta Borussia Dortmund, ki bo gostila Hoffenheim.

Na lestvici ima Bayer 61 točk, Bayern 53, Stuttgart pa 47. Leipzig ostaja peti s 40.