Oblačno Humidity: 84%

Šeškov in Kamplov Leipzig pod vrh, Dortmund ob koncu do zmage

Slovenska nogometaša Benjamin Šeško in Kevin Kampl sta z Leipzigom v 4. krogu nemškega prvenstva slavila tretjo zmago. Leipzig je bil doma s 3:0 boljši od Augsburga in na lestvici napredoval na tretje mesto. Dortmundska Borussia je tik ob koncu dvoboja prišla do zmage s 4:2 proti Freiburgu in za vrhom lestvice zaostaja za dve točki.

Leipzig je zmagovalca odločil že po slabe pol ure, ko so po vrsti zadeli Xavi Simons (7. minuta), Lois Openda (11.) in David Raum (27.). Do konca dvoboja golov ni bilo več, lepše priložnosti pa so imeli gosti, ki pa iz 16 strelov na gol niso zatresli mreže.

Benjamin Šeško je v igro tokrat vstopil v 64. minuti, medtem ko je nekdanji reprezentant Kampl odigral celo tekmo.

Borussia iz Dortmunda je za razliko od Leipziga do zmage prišla ob koncu dvoboja. Hitro je povedla prek Matsa Hummelsa (11.), nato pa sta globoko v sodnikovem dodatku prvega polčasa za preobrat domačega Freiburga poskrbela Lucas Höler (45+2.) in Nicolas Höfler (45+6.).

V drugem delu je najprej izenačil Donyell Malen v 60. minuti, nato pa je Hummels z drugim golom črno-rumene v 88. minuti povedel v vodstvo. Končni izid je v 92. minuti postavil Marco Reus.

Danes je Hoffenheim v gosteh s 3:1 premagal Köln, Stuttgart je bil z enakim izidom prav tako v gosteh boljši od Mainza, Wolfsburg pa je doma z 2:1 premagal Union iz Berlina.

Na lestvici sta z 10 točkami vodilna Bayer Leverkusen in Bayern München, ki sta svoj medsebojni obračun odigrala v petek v Münchnu (2:2). Za tretjim Leipzigom imajo po devet točk še Stuttgart, Hoffenheim in Wolfsburg. Sedma Borussia Dortmund ima osem točk.

Drevi bo še tekma Bochum - Eintracht Frankfurt, v nedeljo pa bosta še dvoboja Heindenheim - Werder Bremen in Darmstadt - Borussia Mönchengladbach.