Oblačno Humidity: 58%

Tottenham vsaj za en dan na vrh angleške lige

Nogometaši Tottenhama so po zmagi v gosteh proti Lutonu z 1:0 vsaj za en dan zasedli vrh angleškega prvenstva. Derbi osmega kroga med Arsenalom in Manchester Cityjem bo na sporedu v nedeljo ob 17.30.

Edini zadetek na današnji prvi tekmi sta zrežirala letošnja novinca v dresu Spurs. V 52. minuti je podajo Jamesa Maddisona izkoristil Mickey van de Ven. Tottenham je celoten drugi polčas odigral z igralcem manj, potem ko je bil po dveh rumenih kartonih v izdihljajih prvega izključen Yves Bissouma.

Varovanci avstralskega stratega Angea Postecoglouja so po osmih tekmah zbrali 20 točk. S tekmo manj sledita Manchester City z 18 in Arsenal s 17 točkami. Četrti je Liverpool s 16. Tudi rdeče iz mesta Beatlov dvoboj osmega kroga čaka v nedeljo, ko bodo gostovali pri šestouvrščenem Brightonu.

V popoldanskem sporedu so bile še štiri tekme, ena pa bo v večernem sporedu, in sicer Crystal Palace - Nottingham Forest.

Manchester United se je na domačem stadionu srečno rešil proti Brentfordu. Še do 93. minute so varovanci Erica ten Haga zaostajali z 0:1, nato pa je dva gola dosegel rezervist Scott McTominay. Prvega v tretji, drugega pa v sedmi minuti sodnikovega dodatka. V igro je vstopil v 87. minuti. Za Brentford je v 26. minuti zadel Mathias Jansen.

Zmago je slavil tudi drugi angleški velikan v krizi, londonski Chelsea. S 4:1 je bil v gosteh boljši od Burnleyja. Ta je sicer povedel v 15. minuti prek Wilsona Odoberta, nato pa je lastno mrežo za izenačenje zatresel Ameen Al Dakhli (42. minuta). V drugem polčasu so po vrsti za modre zadeli Cole Palmer (49.), Raheem Sterling (65.) in Nicolas Jackson (75.).

United ima po osmih krogih 12 točk, Chelsea pa eno manj. Kluba vsaj začasno zasedata deveto oziroma deseto mesto.

Na preostalih dveh tekmah je Everton s 3:0 ugnal Bournemouth, Fulham pa je bil s 3:1 boljši od Sheffield Uniteda.

V nedeljo bosta ob obeh omenjenih tekmah še obračuna West Ham - Newcastle in Wolverhampton - Aston Villa.