Nekaj oblačnosti Humidity: 94%
10°C / 19°C

Udinese po preobratu v Parmi na vrhu italijanskega prvenstva

Udinese, katerega člani so trije slovenski nogometaši - Jaka Bijol, Sandi Lovrić in David Pejičić - je hit začetka italijanskega prvenstva. V četrtem krogu je po preobratu v Parmi slavil s 3:2 in skočil na vrh serie A.

Videmčani so po prvem polčasu zaostajali 0:2, v drugem delu pa se je v junaka prelevil Francoz Florian Thauvin, ki je dosegel dva zadetka. Po znižanju zaostanka Lorenza Lucce na začetku drugega polčasa, je bil Thauvin natančen v 68. in 77. minuti.

Jaka Bijol je igral celo tekmo, Sandi Lovrić je bil na igrišču do 69. minute, 17-letni David Pejičić, ki je sicer član mladinske vrste Udineseja, pa je prav danes podaljšal pogodbo s klubom do 2027.

Udinese, ki se je v minuli sezoni boril za obstanek, ima po treh zmagah in enem neodločenem izidu deset točk. Eno manj ima Napoli, z osmimi pa mu sledijo aktualni prvak Inter, rekorder po naslovih v Italiji Juventus (36-krat prvak) ter Torino.

Zasedba nemškega trenerja Koste Runjaića bo v naslednjem krogu gostovala pri Romi (22. 9.), teden kasneje oziroma 28. septembra pa bo na stadionu Friuli v Vidmu gostila Inter.