Oblačno Humidity: 90%

Udinese tudi po osmih tekmah brez zmage

Nogometaši Udineseja so tudi po osmem krogu italijanskega prvenstva brez zmage. Tokrat so se v gosteh z Empolijem razšli brez zmagovalca z 0:0. Jaka Bijol je odigral celo tekmo za Videmčane, medtem ko ostalih Slovencev ni bilo v kadru obeh ekip.

Vratarja Lovra Štubljarja pri Empoliju tokrat ni bilo na klopi za rezervne igralce, mladega Davida Pejičića pa ni bilo v kadru Videmčanov. Sandi Lovrić je pri Udineseju prisilno počival zaradi rdečega kartona, ki ga je prejel na zadnji prvenstveni tekmi.

Čeprav so si gosti pripravili nekaj lepih priložnosti, so bili bližje zmagi domači. V 39. minuti so jim sodniki v sobi za Var zaradi prepovedanega položaja razveljavili zadetek Francesca Caputa, v drugem polčasu pa spremenili odločitev ob že dosojeni enajstmetrovki. Za nameček je ob izteku 90 minut Matteo Cancellieri z volejem za malenkost zgrešil vrata.

Udinese ima po osmih tekmah pet točk za pet remijev, Empoli je zbral še točko manj, a vse v zadnjih treh krogih. Na vrhu razpredelnice sta oba milanska kluba Inter in Milan s po 18 točkami. Sledijo Napoli, Juventus in Fiorentina, ki so zbrali po 14 točk.

Drevi bo še obračun Lecceja in Sassuola.

V soboto bosta nastopila vodilna kluba. Inter bo ob 15. uri gostil Bologno, Milan pa bo ob 20.45 gostoval pri Genoi. Ob 18. uri bo še torinski derbi med Juventusom in Torinom.

V nedeljo bodo še obračuni Monza - Salernitana, Frosinone - Verona, Lazio - Atalanta, Cagliari - Roma ter Napoli - Fiorentina.