Oblačno Humidity: 88%

Udinese znova brez zmage

Nogometaši Udineseja so v 17. kolu italijanske lige na gostovanju v Torinu igrali 1:1, kar je bil njihov že enajsti remi v sezoni. Pred tem je Juventus v gosteh z 2:1 odpravil Frosinone.

Torino je doma pričakal Videmčane, pri katerih zaradi poškodbe še ni bilo Jake Bijola, je pa od začetka igral Sandi Lovrić in v igri ostal do 91. minute. Oier Zaraga je Udinese v 81. minuti z golom pripeljal na prag zmage, ki bi bila šele druga v sezoni, a jim je to preprečil Ivan Ilić v 88. minuti.

Še naprej uspešno tekmuje Bologna, ki je tokrat z 1:0 premagala Atalanto in je tako še naprej četrta v ligi. Edini gol na tekmi je v 86. minuti dosegel 24-letni Škot Lewis Ferguson, ki je lani prišel iz Aberdeena.

Juventus je pred tem slavil pri Frosinoneju, potem ko je zmagoviti gol v 81. minuti dosegel Dušan Vlahović. Kenan Yildiz je v 12. minuti staro damo popeljal v vodstvo, izenačil pa je Jamie Baez v 51.

Danes bo še Inter igral proti Lecceju, Verona proti Cagliariju, Roma pa proti Napoliju. Neapeljčani so sicer danes sporočili, da so za dodatno leto podaljšali pogodbo s svojim prvim strelcem Victorjem Osimhenom. Štiriindvajsetletni Nigerijec bo tako v klubu ostal do leta 2026.

V petek je Empoli brez Lovra Štubljarja izgubil proti Laziu z 0:2, Sassuolo proti Genoi z 1:2, Monza proti Fiorentini z 0:1, zadnjeuvrščena Salernitana in tretjeuvrščeni Milan pa sta se razšla z 2:2.

Na lestvici vodi Inter z 41, drugi je Juventus s 40 točkami, Udinese je 16. s 14 točkami.