Nekaj oblačnosti Humidity: 90%

Union sezono začel z zanesljivo zmago

Nogometaši v nemški ligi so danes dokončali uvodni krog nove sezone. Od najboljših ekip prejšnje se je zadnji predstavil Union Berlin, ki je danes prepričljivo s 4:1 ugnal Mainz. Frankfurt pa je tesno z 1:0 premagal novinca Darmstadt.

Tekma v Berlinu je imela zanimiv potek; Kevin Behrens je dosegel "hat-trick" za Union z goli že v prvi, deveti in 70. minuti. A tudi gostje bi lahko iztržili kaj več, toda osmoljenec dvoboja je postal Ludovic Ajorque, ki je za Mainz zapravil kar dve enajstmetrovki, v 63. in 88. minuti.

Tako je za začetek nove sezone od favoritov za vrh le Leipzig, pri katerem sta odslej dva slovenska nogometaša, izgubil. V soboto je namreč klonil v Leverkusnu proti Bayerju z 2:3. Slovenski reprezentančni napadalec Benjamin Šeško sicer zaradi poškodbe stopala na prvi tekmi ni bil v postavi, nekdanji reprezentant Kevin Kampl pa je v igro vstopil v 62. minuti. Leipzigu zaostanka z 1:2 in 1:3 ni uspelo nadoknaditi in po prvem krogu ima na računu ničlo.

Borussia Dortmund je v soboto zvečer tesno, le z 1:0, premagala Köln. A so bili tudi Porurci blizu spodrsljaju, saj je edini gol za podprvake dosegel Donyell Malen v 88. minuti. Branilci naslova iz Münchna pa so že v petek v Bremnu premagali Werder s 4:0. Za Bavarce je dva gola dosegel nemški reprezentant Leroy Sane, enega pa tudi letošnja najbolj zveneča okrepitev v bunesligi Harry Kane.