14°C / 18°C
9°C / 13°C
6°C / 15°C

Visok poraz Bayerna v Frankfurtu

Nogometaši Bayerna iz Münchna so v 14. krogu nemškega prvenstva visoko z 1:5 izgubili v gosteh proti Eintrachtu iz Frankfurta. Na lestvici ostajajo drugi za Bayerjem iz Leverkusna, ki bo imel v nedeljo priložnost, da prednost poviša na šest točk.

Frankfurt je na domači zelenici ujel zelo učinkovit dan proti aktualnim prvakom. Ti so v 36. minuti zaostajali že z 0:3, potem ko so zadeli Omar Marmoush (12. minuta), Eric Dina Ebimbe (31.) in Hugo Larsson (36.).

Pred polčasom je za nekaj upanja pri Bavarcih poskrbel Joshua Kimmich (44.), a je že v prve četrt ure drugega dela Frankfurt zadel še dvakrat. Natančna sta bila Dina Ebimbe (50.) in Ansgar Knauff (60.).

Bayern je nazadnje pet golov prejel 27. oktobra 2021 v pokalu, ko je Borussia Mönchengladbach slavila s 5:0, pred tem pa so nazadnje v domačem prvenstvu prav proti Frankfurtu prejeli pet golov ob porazu 2. novembra 2019. Tudi takrat je bilo 1:5.

Varovanci Thomasa Tuchla so po 13 tekmah ostali pri 32 točkah. Bayer ima na prvem mestu tri več, Stuttgart pa je tretji s 30. Sledita Leipzig slovenskih nogometašev Benjamina Šeška in Kevina Kampla s 26 in Borussia Dortmund s 25.

Omenjena tekmeca se bosta danes ob 18.30 pomerila v Dortmundu in skušala obdržati stik z vodilno trojico. Stuttgart pa bo v nedeljo gostil prav vodilno ekipo lige.

Na preostalih današnjih tekmah je Freiburg z 1:0 v gosteh ugnal Wolfsburg, Werder Bremen je bil doma z 2:0 boljši od Augsburga, Heidenheim je s 3:2 doma premagal Darmstadt, prav tako doma pa je bil Union iz Berlina s 3:1 boljši od Borussie Mönchengladbach in se pomaknil z dna lestvice na 15. mesto.

V nedeljo bo še dvoboj Köln - Mainz, že v petek pa je Hoffenheim s 3:1 premagal Bochum.