5°C / 15°C
7°C / 18°C
8°C / 20°C

Visoka zmaga Napolija proti Juventusu

Nogometaši Napolija so v uvodni tekmi 18. kroga italijanske lige gostili torinski Juventus in ga visoko premagali s 5:1.

Juventus je v Neapelj prišel z lepo popotnico osmih zaporednih zmag brez prejetega zadetka. Toda Napoli je že v 14. minuti prekinil ta niz, za vodilno ekipo prvenstva je bil uspešen Victor Osimhen.

Prvi strelec lige je nato v 39. minuti še podal za zadetek Hviče Kvarachelie za 2:0. Juventus se je vrnil v igro v 42. minuti po golu Angela Di Marie.

Toda Napoli je v drugem polčasu po dveh podajah Kvarachelie povedel s 4:1, v 55. minuti je zadel Amir Rrahmani, v 65. pa še dvanajstič v sezoni Osimhen. Eljif Elmas je le še potrdil visoko zmago Napolija v 72. minuti.

Napoli ima na prvem mestu zdaj 47 točk oziroma deset več od doslej drugouvrščenega Juventusa.

V soboto bo najprej Cremonese gostil Monzo, Lecce pa Milan, ob 20.45 pa bo milanski Inter Samirja Handanovića igral proti Veroni.

V nedeljo bo Sassuolo igral proti Laziu, Torino proti Spezii, Udinese Jake Bijola in Sandija Lovrića proti Bologni, Atalanta proti Salernitani, Roma pa proti Fiorentini.

Krog bosta v ponedeljek končala Empoli Petra Stojanovića in Lovra Štubljarja ter Sampdoria, katere član bo do konca sezone iz Parme posojeni mladi slovenski vratar Martin Turk.