Jasno Humidity: 90%
12°C / 16°C
6°C / 12°C

Znani vsi udeleženci osmine finala nogometne evropske lige

Znani so vsi udeleženci osmine finala v nogometni evropski ligi. Med te so po povratnih tekmah šestnajstine finala napredovali Milan, Benfica, Braga, Freiburg, Sparta Praga, Marseille, Sporting in Roma.

Milan je večji del naloge opravil že na prvi tekmi, ko je proti Rennesu slavil s 3:0. Tokrat je v Franciji sicer izgubil z 2:3, a je bilo to več kot dovolj za med 16. Pri domačih je sicer Benjamin Bourigeaud dosegel vse tri zadetke, dva z bele pike. Za Milan sta bila uspešna Luka Jović in Rafael Leao.

Benfica je proti Toulousu doma zmagala z 2:1, tako da ji je v Franciji zadostovalo končnih 0:0. Drugi portugalski predstavnik Braga je po domačem porazu z 2:0 proti Karabahu Agdamu tokrat v gosteh izničila zaostanek in izsilila podaljšek, potem ko je od 57. minute igrala z igralcem več. V podaljšku so padli kar trije zadetki, za Portugalce je bila dovolj enajstmetrovka Simona Banze v 115. minuti.

Tudi obračun Freiburga in Lensa (prva tekma 0:0) se ni končal po rednem delu. Roland Sallai je namreč Nemce z golom v drugi minuti sodniškega dodatka rednega dela pripeljal do 2:2. V podaljšku je Michael Gregoritsch Freiburgu priigral vodstvo in napredovanje s 3:2 v 99. minuti.

Dodatne minute za odločitev o napredovanju sta potrebovala tudi Roma in Feyenoord. Prva tekma se je končala z 1:1, z enakim izidom se je končal redni del tudi v Rimu. V prvem polčasu je za goste zadel Santiago Gimenez, za domače pa Lorenzo Pellegrini. V podaljšku je imel čisto na koncu lepi priložnosti Romelu Lukaku, a obe zapravil. Sledile so enajstmetrovke, pri teh so Rimljani zadeli štirikrat, edino je zgrešil Lukaku, Nizozemci pa dvakrat.

Praška Sparta je po porazu z 2:3 v Istanbulu doma s 4:1 odpravila Galatasaray, pri čemer je slednji zadnjih 20 minut igral z igralcem manj in dobil tri gole. Indrit Tuci je prispeval gol in podajo za Čehe. Marseille je po remiju 2:2 v gosteh pri Šahtarju Donecku doma zmagal s 3:1, Ismaila Sarr in Geoffrey Kondogbia sta prispevala odločilna gola. Sporting pa je že v Bernu zmagal s 3:1, tako da je napredoval kljub remiju z 1:1 proti Young Boys.

V tem delu evropske lige, kjer so bili klubi, ki so zasedli druga mesta v skupinskem delu evropske lige ter tretja mesta v skupinskem delu lige prvakov, ni igral noben slovenski nogometaš.

Zmagovalci osmih parov, igrali bodo tekme doma in v gosteh, so se prebili v osmino finala, kjer jih čakajo zmagovalci skupin evropske lige. To pa so West Ham, Brighton, Rangers, Atalanta, Liverpool, Bayer Leverkusen, Villarreal in Slavia Praga.

Žreb osmine finala bo v petek. Boji najboljših 16 bodo nato 7. in 14. marca, četrtfinale 11. in 18. aprila, polfinale 2. in 9. maja, finale pa bo v Dublinu 22. maja.