10°C / 13°C
9°C / 15°C
7°C / 20°C

Žugljevi soigralci presenetili Porto v evropski ligi

Nogometaši v evropski ligi so odigrali prve tekme ligaškega dela tekmovanja. Od klubov s slovenskimi nogometaši je bil danes na delu le norveški Bodö/Glimt Nina Žuglja, ki je gostil Porto in zmagal s 3:2.

Na Norveškem je Žugelj proti favoriziranemu Portu začel na klopi, tam pa tudi obsedel. Portugalci so hitro povedli, v osmi minuti je bil uspešen Samuel Omorodion, ki je poleti prišel iz madridskega Atletica za 15 milijonov evrov.

Klub iz mesta, ki leži precej severno na Norveškem, je izenačil v 15. minuti, uspešen je bil danski napadalec Kasper Hoegh, Jens Petter Hauge pa je Norvežanom v 40. minuti priigral vodstvo.

Toda v 51. minuti so gostitelji ostali z igralcem manj, saj je bil po drugem rumenem kartonu izključen Isak Maatta. A to ni zmedlo norveške zasedbe, ki je v 62. minuti z novim Haugejevim zadetkom povišala na 3:1. Deniz Gul je v 90. minuti Portugalcem še vzbudil nekaj upov, vendar je norveška ekipa zdržala.

Tekma med AZ Alkmaarjem in Elfsborgom se je prav tako končala s 3:2, pri čemer je Ruben van Bommel dosegel dva zadetka za zmagovalce, poraženci pa so od 86. minute igrali z igralcem manj.

Za presenečenje je poskrbel nizozemski Twente, ki je na Old Traffordu igral 1:1 z Manchester Unitedom. Slednji je sicer povedel z golom Christiana Eriksena v 35. minuti, a je Danec v 68. minuti naredil napako, ki jo je za izenačenje unovčil Sam Lammers.

Dinamo Kijev je z 0:3 izgubil proti Laziu, pri katerem je Boulaye Dia dosegel dva gola, Galatasaray je s 3:1 odpravil Paok, Ludogorec pa je z 0:2 izgubil proti Slavii iz Prage. Nice in Real Sociedad ter Midtjylland in Hoffenheim so se razšli z 1:1, slednji se je izvlekel v 89. minuti z golom Maxa Moerstedta. Anderlecht je premagal Ferencvaros z 2:1.

V četrtek bo še devet tekem. Žiga Lipušček bo z RFS iz Rige gostoval pri FCSB v Bukarešti. Preostali pari so Fenerbahče - Union St. Gilloise, Malmö - Rangers, Roma - Athletic Bilbao, Ajax - Bešiktaš, Lyon - Olympiakos, Braga - Maccabi Tel Aviv, Tottenham - Qarabag in Eintracht Frankfurt - Viktoria Plzen.