Oblačno Humidity: 90%

Jože Čeper do 49. mesta na SP v Kairu

Slovenski strelec Jože Čeper je na svetovnem prvenstvu v Kairu osvojil 49. mesto v disciplini zračna pištola 10 metrov. Petindvajsetletni strelec iz Gornjih Ležeč je zadel 574 krogov. V kvalifikacijskem delu je bil med 120 tekmovalci najboljši Kitajec Yifan Zhang s 589 krogi.

V današnjih poznih popoldanskih urah bodo na veliko sceno stopile še Klavdija Jerovšek, Živa Dvoršak in Urška Kuharič, pred njimi je ekipna tekma v disciplini zračna puška 10 metrov.

Na petkovi posamični preizkušnji v tej olimpijski disciplini je bila najboljša Jerovškova, ki je s 625,3 kroga zasedla 58. mesto. Dvoršakova je tekmo s 624,7 kroga končala na 63., Kuharičeva pa s 624,1 kroga na 68. mestu.