Oblačno Humidity: 90%

Slovenske strelke z novim državnim rekordom za las ob finale na SP

Slovenske strelke Živo Dvoršak, Klavdijo Jerovšek in Urško Kuharič so na svetovnem prvenstvu v Kairu malenkosti ločile do preboja v finale na ekipni tekmi v disciplini zračna puška 10 metrov. Slovenke so na današnji kvalifikacijski tekmi zadele 939,3 kroga, kar je nov državni rekord, do preboja med osem najboljših pa jim je zmanjkalo le 0,3 kroga.

Od treh slovenskih strelk, ki so v konkurenci tekmovalk iz 30 držav osvojile deseto mesto, je bila na današnji ekipni tekmi najboljša Dvoršakova s 314,3 kroga. Ljubljančanka je v treh serijah zadela 104,0, 104,6 in 105,7 kroga. Jerovškova je dosegla 313,7, 27-letna Kuharičeva pa 311,3 kroga.

Slovenske strelke so dosedanji državni rekord, ki so ga v isti postavi postavile marca letos na evropskem prvenstvu v norveškem Hamarju, izboljšale za krog.

V današnjih kvalifikacijah so bile najbolj natančne strelke iz Južne Koreje, ki so zadele 947,1 kroga. Poleg njih so se v nedeljski finale prebile še tekmovalke iz Indije (947,0), Norveške (943,0), Tajvana (942,0), ZDA (941,1), Nemčije (941,1), Kitajske (940,8) in Japonske (939,6).

Na petkovi posamični preizkušnji v disciplini zračna puška 10 metrov je bila najboljša Jerovškova, ki je s 625,3 kroga zasedla 58. mesto. Dvoršakova je tekmo s 624,7 kroga končala na 63., Kuharičeva pa s 624,1 kroga na 68. mestu.

Danes je na veliko sceno stopil tudi Jože Čeper in osvojil 49. mesto v disciplini zračna pištola 10 metrov. Petindvajsetletni strelec iz Gornjih Ležeč je zadel 574 krogov. V kvalifikacijskem delu je bil med 120 tekmovalci najboljši Kitajec Yifan Zhang s 589 krogi, v tekmi za zlato kolajno pa ga je ugnal njegov rojak Jinyao Liu s 17:15. Odličje bronastega leska je osvojil Ukrajinec Pavlo Korostilov.