Oblačno Humidity: 90%

Tudi Honved previsoka ovira za Triglav

Vaterpolisti AVK Triglava so v četrtem krogu skupine C prvega kroga pokala Len v kranjskem olimpijskem bazenu še četrtič priznali premoč tekmecem. Tokrat je bil boljši madžarski Honved iz Budimpešte, ki je zmagal z 21:3 (4:2, 7:0, 5:0, 5:1). V zadnjem krogu bodo Kranjčani v nedeljo ob 11.40 igrali še z italijansko ekipo Telimar Palermo.

Kranjčani so doslej v Kranju izgubili v četrtek proti Valis Valjevo s 6:8, v petek pa še proti katalonski ekipi Terassa s 3:14 ter francoskemu Strasbourgu s 3:11.

Kranjski vaterpolisti so na prvih treh tekmah predvsem v obrambi pustili dober vtis, v četrti tekmi v treh dneh pa je njihova zbranost v tem elementu igre padla.

V prvi četrtini so še držali korak z Madžari, v drugi pa so bili nemočni tako v napadu, kjer so le stežka prihajali do priložnosti za strel, kot v obrambi. Tretja in zadnja četrtina sta bili ob visoki prednosti Honveda le še formalnost.

Za Kranjčane sta bila v prvi četrtini uspešna Aleksander Cerar ter Aleksander Paunović, v zadnji pa je gol dosegel še Jaka Grabec.

"Madžari so nas presenetili s svojo obrambo, ki je nismo navajeni. To je bil tudi razlog, da smo veliko golov dobili iz protinapadov. Za razliko od prejšnjih treh tekem smo tudi slabše igrali v obrambi. Madžari niti niso bili toliko plavalno močnejši od nas, kot so bili močnejši fizično. Vse to pa so tekme, ki nam bodo koristile v nadaljevanju naših karier," je v izjavi za Zvezo vaterpolskih društev Slovenije po tekmi dejal domači vaterpolist Matija Bernard Čanč.

Najboljše štiri ekipe iz vsake od štirih skupin tega kroga se bodo uvrstile v naslednji krog, peta in šesta moštva v skupinah pa bodo sezono nadaljevala v novoustanovljenem pokalu Len challenger. Med njimi bo tudi AVK Triglav.