Oblačno Humidity: 92%

Potočar po prvem delu kombinacije sedmi

Na evropskem prvenstvu v športnem plezanju v Münchnu poteka finale plezalcev v novi olimpijski disciplini: kombinaciji balvani-težavnost. Med najboljšo osmerico, ki si je zagotovila nastop, nastopa tudi Slovenec Luka Potočar, ki je po prvem delu kombinacije, balvanih, sedmi.

Na prvem balvanu Potočar ni osvojil vrha, prejel je tri točke. Nastop na drugem balvanu je zaključil s 5,9 točkami. Na tretjem balvanu, na katerem je osvojil vrh v drugem poskusu, je zbral 24,9 točke. Na četrtem balvanu ni osvojil vrha, prišel je do prvega oprimka, ki mu je prinesel še tri točke. Balvanski del je končal s 36,8 točkami in sedmim mestom.

Na prvih štirih mestih so tekmovalci, ki so balvanski del končali z 80 osvojenimi točkami. Vodi Čeh Adam Ondra (80,7), na drugem in tretjem mestu sta Francoza Sam Avezou (80,6) in Mejdi Schalck (80,5), četrti je Jakob Schubert iz Avstrije (80,5). V težavnosti bo na voljo še 100 točk, ki jih bo prinesel zgolj osvojeni vrh smeri.

Potočar se je na tekmo uvrstil kot drugi v razvrstitvi po balvanih in težavnosti. V svoji paradni disciplini težavnosti je na Königsplatzu osvojil srebro. Medtem ko se je v balvanih, v katerem je letos znova začel tekmovati, prebil v svoj prvi polfinale na velikih tekmah in bil 14.

V kvalifikacijah, v katerih je bil 19. in je za las ujel polfinalno dvajseterico, je do vrha osvojil dva balvana, v polfinalu je ostal brez osvojenega vrha, zadržal je dve coni. Veliko bolje kot v balvanih mu je šlo v težavnosti. V finalu težavnosti je splezal do giba 37+, dosežek, ki so ga priznali tudi češkemu asu Ondri, ki je naslov evropskega prvaka osvojil na podlagi boljšega izkupička v predhodnih krogih.

V kombinaciji se bodo tekmovalci rangirali po povsem novem točkovanju, najprej se bodo merili v balvanih in nato v težavnosti. Potegovali se bodo za skupni izkupiček 200 točk.