15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Živa Dvoršak bronasta na SI v Alžiriji, Dragič za zlato

Slovenska strelka Živa Dvoršak je na sredozemskih igrah v alžirskem Oranu v finalu na 10 m z zračno puško osvojila tretje mesto. Druga slovenska finalistka Klavdija Jerovšek je osvojila šesto mesto. Vito Dragič se bo popoldne v judu boril za zlato.

Tudi plavalci so odprli nastope na SI, Neža Klančar se je s skupno drugim izidom (25,25) uvrstila v večerni finale na 50 m prosto, 10. je bila Tjaša Pintar (26,32).

Dragič, njegov tekmec za zlato bo domačin Mohamed-Sofiane Belreka, je v kategoriji nad 100 kg v polfinalu premagal predstavnika Italijana. S Slovencem se je meril Lorenzo Agro Sylvain, ki je 46 sekund pred koncem dobil drugi shido in z rdečim kartonom izgubil borbo.

Pred tem je Dragič v četrtfinalu premagal Turka Munirja Ertuga. Judoistki Urška Torkar (nad 78 kg), Metka Lobnik (do 78 kg) ter judoist Narsej Lackovič (do 90 kg) so svoje prve dvoboje izgubili.

Tretji slovenski strelski nastop je tudi prinesel finale, Jože Čeper je bil z zračno pištolo na 10 m sedmi.

Jadralci imajo pred sobotnimi regatami za medalje dva dni premora, danes tekmujejo le jadralke na deski iqfoil z Lino Eržen. Po petkovih plovih je Žan Luka Zelko na skupno 5. mestu razreda ilca 7, Liam Orel je na 16. mestu, Lin Pletikos je v razredu ilca 6 na 10. mestu.