12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Pribošič ostala brez sobotnih bojev v Laaxu

Slovenska deskarka na snegu Urška Pribošič je obstala v kvalifikacijah tekme svetovnega pokala v snežnem parku v Laaxu. Pribošič je tekmo končala na 27. mestu. Finalne vožnje bodo v soboto. Danes najboljša je bila 16-letna Britanka Mia Brookes.

Pribošič, ki se je po olimpijskih igrah v Pekingu vrnila v svetovni pokal, je v Švici merila na ponovitev rezultata izpred treh oziroma štirih let, ko je osvojila 17. oziroma 12.mesto.

"Ob vrnitvi smo merili na uvrstitev med najboljših šestnajst, a se žal ni izšlo, Urškina druga vožnja je zadostovala za 27. mesto," je za Smučarsko zvezo Slovenije povedal strokovni vodja disciplin prostega sloga Matevž Pristavec. Pribošič je za prvo vožnjo prejela oceno 14,70, za drugo pa 18,66 točke.

Najboljša je bila Britanka Mia Brookes (81,56), aktualna mladinska svetovna prvakinja v skokih prostega sloga (big air) in podprvakinja v snežnem parku (slopestyle).