Oblačno Humidity: 91%
12°C

Hopsi Polzela - Helios Suns 82:104 (21:30, 47:52, 66:79)

Košarkarji Helios Suns so v 10. krogu lige Nova KBM premagali Hopse Polzelo s 104:82 (30:21, 52:47, 79:66).

* Dvorana Polzela, gledalcev 150, sodniki: Španič (Postojna), E. Javor (Ljubljana), Škrbec (Kranj).
* Hopsi Polzela: Steblovnik 3, Pešak 17 (2:2), Besedić 11 (2:2), Glavan 5, Vranjkovič 2, Goltnik 10 (0:1), Borišek 3, Vasilić 12, Pelko 19 (3:4).
* Helios Suns: Luke 24 (4:4), Babič 2, Zemljič 12, Mirtič 13 (3:4), Buljević 8 (1:2), Oman 16 (1:2), Tunstall 15 (1:1), Mahkovic 8 (6:6), Sirc 6.
* Prosti meti: Hopsi Polzela 7:9, Helios Suns 16:19.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 13:25 (Pešak 5, Pelko 4, Borišek, Steblovnik, Glavan, Besedić), Helios Suns 12:26 (Luke 6, Zemljič 4, Buljević, Oman).
* Osebne napake: Hopsi Polzela 23, Helios Suns 15.
* Pet osebnih: Vasilić (37.), Zemljič (37.)

Za Helios Suns je bila to šestnajsta tekma v sezoni 2022/23 in štirinajsta zmaga. V ligi Nova KBM so izgubili le s Krko, v ligi Aba imajo izkupiček 5-0, še en poraz pa so doživeli na začetku sezone v dvoboju s Cedevito Olimpijo za slovenski superpokal.

Domžalčani - zadnji poraz so doživeli konec oktobra - bodo tri naslednje tekme v ligi Nova KBM igrali v gosteh (Terme Olimia Podčetrtek, LTH Castings, Krka), naslednji teden pa jih čaka še tretji turnir regionalnega tekmovanja v Srbiji.

Hopsi so doživeli tretji poraz na zadnjih štirih tekmah, z izkupičkom 4-6 pa so še vedno varno oddaljeni od dna razpredelnice. V naslednjem krogu 17. decembra bodo gostovali pri Zlatorogu.

Varovanci trenerja Dejana Jakare so do novih dveh točk prišli v zadnjih petnajstih minutah tekme. Z delnim izidom 13:0 so povedli s 74:61 in razliko mirno zadržali do konca. Domžalčani so tako sedmič na šestnajstih tekmah dosegli vsaj 100 točk.

Austin Luke je dosegel 24 točk (14 v prvi četrtini, trojke 6:7) in zbral še osem podaj ter štiri skoke (indeks 33). Urban Oman je imel 16 točk (8 skokov), 15 jih je dodal Dennis Tunstall, dvomestna pa sta bila tudi Tibor Mirtič s 13 točkami (9 skokov) in Jan Zemljič z 12 (trojke 4:5).

Pri domačih, ki so zadeli 13 trojk (7:11 v prvem polčasu), je Jure Pelko dosegel 19 točk (trojke 4:9), Jaka Pešak pa 17 (trojke 5:5).