Oblačno Humidity: 91%
12°C

Ilirija - LTH Castings 82:85 (25:25, 46:47, 58:68)

Košarkarji LTH Castings so v 10. krogu lige Nova KBM premagali Ilirijo s 85:82 (25:25, 47:46, 68:58).

* Dvorana Tivoli, gledalcev 150, sodniki: Špendl (Maribor), Palčič (Postojna), Gostiša (Log pri Brezovici).
* Ilirija: Arslanagić 13 (2:6), Kmetič 20 (2:3), Orel 6 (2:4), Pajić 11 (3:3), Daneu 9 (1:1), Vončina 7 (2:3), Klobučar 7, Shashkov 7 (2:2), Kureš 2.
* LTH Castings: Čibej 8 (4:5), Jugovic 6 (2:3), Ristić 2, Frelih 2, Grum 11 (1:2), Milašinović 20 (2:2), Bilić 27 (1:3), Vršnik 4, Rodič 3 (3:4), Kegler 2 (0:3).
* Prosti meti: Ilirija 14:22, LTH Castings 13:22.
* Met za tri točke: Ilirija 10:29 (Kmetič 4, Arslanagić 3, Vončina, Klobučar, Shashkov), LTH Castings 12:25 (Bilić 6, Milašinović 4, Grum 2).
* Osebne napake: Ilirija 26, LTH Castings 22.
* Pet osebnih: Frelih (40.), Daneu (40.).

Košarkarji LTH Castings so zabeležili pomembno zmago v spodnjem delu lige Nova KBM. V Tivoliju so premagali Ilirijo s tremi točkami razlike. Prva tekma v Škofji Loki se je končala s 84:80 v korist Ljubljančanov.

Za Ločane je to druga zmaga v zadnjih treh nastopih, pri izkupičku 2-8 pa je tudi Ilirija, ki je nazadnje slavila 22. oktobra oziroma šest tekem nazaj.

Po izenačenem prvem polčasu so gostje v drugi polovici tretje četrtine prišli do dvomestne prednosti in jo v 33. minuti nadgradili na 78:65.

Domači se niso predali. Minuto pred koncem so izenačili na 81:81, v boju s črte prostih metov pa so krajšo potegnili Ljubljančani. Adnan Arslanagić je najprej zgrešil en prosti met, nato pa še trojko za podaljšek.

Pri LTH Castings sta ključno vlogo v napadu odigrala prvi strelec lige Nova KBM Siniša Bilić (povprečje 21,3 točke) in Dejan Milašinović, ki sta skupaj dosegla več kot polovico vseh točk gostov. Bilić jih je že v prvem polčasu zbral 22, na koncu 27 (trojke 6:10), Milašinović pa jih je dodal 20 (trojke 4:5).

Pri domačih se je z 20 točkami izkazal Primož Kmetič (trojke 4:6), 13 jih je prispeval Adnan Arslanagić, enajst pa Marko Pajić.

Ilirija bo naslednji dve tekmi igrala doma, in sicer proti Krki in Šentjurju, LTH Castings pa se bo v goste znova podal šele sredi januarja, saj ga do tedaj čakajo domače preizkušnje z Ggd Šenčurjem, Helios Suns in Termami Olimia.