Nekaj oblačnosti Humidity: 68%
19°C

Košarkarji Krke so po podaljšku premagali FMP z 99:97

Košarkarji Krke so sanjsko začeli novo sezono v ligi Aba. Potem ko so lani nastopali še v drugoligaški regionalni konkurenci, so danes na gostovanju pri beograjskem FMP slavili po podaljšku z 99:97.

Novomeščani so zasluženo prišli do zmage, saj so vodili večji del srečanja, v zaključku rednega dela so imeli napad za zmago, disciplinirano in zbrano pa so odigrali tudi petminutni podaljšek.

Krka se je izkazala s kolektivno predstavo. Deset igralcev, kolikor jih je trener Gašper Okorn pripeljal v Srbijo, se je med strelce vpisalo že v prvem polčasu, na koncu pa sta izstopala dosežka Jurija Macure, ki je ob metu iz igre 9:10 dosegel 23 točk in ujel 8 odbitih žog, ter Jana Špana, ki je zbral 18 točk (5 v podaljšku) in 10 podaj.

Če Krka ne bi zgrešila štirinajst prostih metov (21:35), bi verjetno do zmage prišla že v rednem delu. Tako pa so gostitelji nadoknadili 13 točk zaostanka in v 35. minuti prvič na tekmi povedli (75:74).

V zadnje pol minute podaljška je Krka zgrešila tri proste mete, vseeno pa je z agresivno obrambo ustavila poskus FMP, ki je imel deset sekund za zadnji napad.

V nedeljo, 8. oktobra, bo v Novem mestu gostoval Partizan.