12°C
12°C / 14°C
13°C / 19°C

Košarkarji LTH Castings so premagali Terme Olimia z 99:95

Košarkarji LTH Castings so v uvodnem krogu lige Nova KBM premagali Terme Olimia. Vodili so od prve do zadnje minute ter bili zbrani tudi v zaključku tekme, ko so se gostje približali na koš zaostanka.

Zasedba iz Škofje Loke, ki jo vodi trener Luka Bassin, je v prvem polčasu pokazala svoje napadalne sposobnosti, v zadnji četrtini, ko so Terme Olimia znižale zaostanek 65:78 na 81:83, pa tudi kvaliteto v obrambi. V naslednjih treh minutah so zaprli vse dohode do koša in delnim izidom 10:2 odločili zmagovalca.

Pri Ločanih je imelo pet igralcev dvomestno število točk - največ sta jih dosegla Kendall Robinson (20 točk, met 7:11, 6 skokov) in Matej Rojc (17 točk), v vrstah Podčetrtka pa sta izstopala Jure Pelko (29 točk, trojke 7:10) in Simo Atanacković (17 točk, trojke 3:7).

V drugem krogu bo LTH Castings gostoval v Rogaški Slatini (7. 10.), Terme Olimia pa bodo gostile Šentjur (9. 10.).

* Dvorana Poden, gledalcev 100, sodniki: Nedović (Kranj), E. Javor (Ljubljana), Smolej (Novo mesto).
* LTH Castings: Lampret 2 (2:2), Robinson 20 (4:6), Jugovic 11, Ristić 9 (1:2), Frelih 7, Kerić 14 (1:2), Bilič 11 (4:9), Rojc 17 (8:12), Rodić 8 (2:2).
* Terme Olimia: Pajk 2, Pelko 29 (4:7), Malone 7 (2:2), Škorjanc 11 (1:1), Švigelj 3, Stoimenov 10 (4:6), Struger 5 (1:2), Atanacković 17 (2:4), Livadić 11 (2:3).
* Prosti meti: LTH Castings 22:35, Terme Olimia 16:25.
* Met za tri točke: LTH Castings 11:31 (Kerić 3, Rodić 2, Robinson 2, Jugovic, Bilič, Rojc, Frelih), Terme Olimia 13:26 (Pelko 7, Atanacković 3, Livadić, Malone, Švigelj).
* Osebne napake: LTH Castings 24, Terme Olimia 28.