12°C
12°C / 14°C
13°C / 19°C

Luka Dončič s soigralci zmagal v ameriški prestolnici

Košarkarji Dallas Mavericks so v severnoameriški ligi NBA v Washingtonu s 130:117 premagali Wizards. Slovenski zvezdnik Luka Dončić je za zmagovite goste v 32 minutah dosegel 26 točk, 10 podaj in sedem skokov.

V ameriški prestolnici je bil prvi strelec Tim Hardaway Jr., ki sicer ni bil v začetni peterki Dallasa, s sedmimi trojkami je prišel do 31 točk, za Mavericks pa tokrat ni igral Kyrie Irving, ki si je poškodoval levo nogo.

Derrick Jones Jr. je dodal 20 točk, Dereck Lively II pa 17 ob le enem zgrešenem metu v osmih poskusih. Ekipa Luke Dončića je s 17 trojkami prepričljivo prišla do zmage, saj je v zadnjih treh četrtinah ves čas vodila z dvomestno prednostjo, z delnim izidom 25:8 pa je že v uvodni četrtini povedla z 32:17.

"Ta prva četrtina, ah, mislim, da se je nismo lotili pravilno. Bilo je veliko zmede v naši igri, pomanjkanje komunikacije med igralci, zato je bila peterka na parketu bleda senca tistega, kar smo pričakovali," je dejal Wes Unseld Jr., trener poražene vrste gostiteljev, v kateri je bil prvi strelec Kyle Kuzma (22 točk).

"Mislim, da je Luka s soigralci začel v izjemnem ritmu. To je dalo moštvu zalet za nadaljevanje tekme. Igra je bila zelo zrela, vladalo je veliko zaupanje med igralci, zato je bil napad zelo dober, delo pa smo vrhunsko opravili že na samem začetku," pa je pojasnil trener gostov Jason Kidd.

Dallas bo nadaljeval niz štirih gostovanj v noči na nedeljo po slovenskem času v Milwaukeeju. Tamkajšnja ekipa je trenutno deveta v ligi, tretji pa je Dallas po deveti zmagi ob treh porazih. Enega manj imata ob istem številu zmag branilec naslova in tokrat prosti Denver ter Boston.

Igralci Boston Celtics so v Philadelphii ugnali 76ers s 116:114 in se po dvoboju vodilnih vzhodnega dela lige povzpeli na čelo. V Atlanti so Hawks za dve točki s 117:107 premagali igralci New York Knicks, razen na eni tekmi pa so tudi na preostalih izgubila domača moštva. Le Phoenix Suns so doma ugnali Minnesoto Timberwolves s 133:115.

Košarkarji Toronto Raptors so klonili s 112:128 proti Milwaukee Bucks, čeprav za slednje zaradi poškodbe desne noge prvič v sezoni ni igral grški zvezdnik Giannis Antetokounmpo. V njegovi odsotnosti sta blestela Damian Lillard s 37 točkami in 13 podajami ter Malik Beasley s 30 točkami.

Moštvo Chicago Bulls je izgubilo proti Orlandu Magic s 94:96, 1,4 sekunde pred koncem je z dvema točkam odločil Paolo Banchero, Los Angeles Lakers proti Sacramentu Kings s 110:125, Portland Trail Blazers pa v dvoboju s Cleveland Cavaliers s 95:109.